ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Aká bude vysoká škola? Poradíme ti, ako ju zvládnuť

11.9.2019 13:56:30 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1448x

Prvý rok na vysokej škole a nevieš čo čakať?

 

Stredná škola bol úplne niečo iné, ako bude vysoká škola. Nie je nič na tom, že prvý rok sa budeš trápiť so stresom a tlakom, ktorý na teba bude vyvíjaný. Podstatné je nepoddať sa. Svoje schopnosti a skúsenosti musíš násobiť a tým rásť. Vysoká škola ti to všetko rada dá.
 
Si samostatný?
Na vysokej škole je najpodstatnejšie byť všade hlavne sám za seba. Nikto ťa nebude ťahať za ručičku a hovoriť ti, čo máš robiť. Ako dospelý človek budeš musieť vedieť svoje rozhodnutia utvárať sám.
 
Už máš diár?
Diár je veľmi nápomocná vec. Vďaka nemu už nemusíš zabudnúť na nijakú udalosť, ani skúšku. Nosievaj ho vždy pri sebe, aby si vždy mohol ľahko nahliadnuť a ubezpečiť sa, že nemáš nič podstatné v pláne.
 
Píšeš si vlastné poznámky?
Poznámky nie sú ako poznámky, najlepšie sa aj tak učí práve z tých vlastných. A ešte lepšie je ak ich píšeš ručne. Áno, sú tu notebooky a pod., ale písanie si poznámok vlastnou rukou je na nezaplatenie. Hlavne ak sa chceš už počas písania učiť. Je dokázané, že poznámky, ktoré ešte aj prepisujeme rukou sa nám do pamäte vryjú lepšie a rýchlejšie než tie, čo píšeme do notebooku.
 
Máš tam kamarátov?
Kamaráti nikdy nie sú nanič. Samotné kamarátske kontakty ti môžu dopomôcť k učeniu alebo k zábave. Mať kamarátov na internáte alebo v škole sa vždy oplatí.
 
Kopíruješ cudzie práce?
Nič ti to nepomôže. Plagiátorstvo je striktne na školách zakázané. Vysoká škola ti chce myseľ otvoriť a tým z teba dostať všetky dobré nápady a myšlienky. Kopírovaním prác nič nedosiahneš.
 
Vždy sa učíš niečo naviac?
Tak potom je to iba dobré. Na vysokej škole ťa na skúške môže prekvapiť nejedna otázka. Očakáva sa, že tvoj záujem bude vysoký, keďže si sa na vysokú už dostal. Nechci si to pokaziť a venuj do štúdia celú svoju energiu, napokon uvidíš ovocie, ktoré to prináša.
 
Prednášky?
Máš na pláne chodiť na prednášky? Tak sa toho drž, nie od každého študenta je vidieť toľko záujmu. Aj keď nebudeš mať možno časom čas a chuť vysedávať, spomeň si na to, čo všetko ti môže dať. Prídeš do kontaktu s vyučujúcim, od ktorého si môžeš vypočuť jeho výklad. Zistíš na čo sa najviac orientuje a to ti napokon môže pomôcť pri skúške.
 
Neboj sa stresu. Stres je len pohonná hmota, čo ťa naštartuje. Uvidíš, že nasledujúce roky nebudú vôbec tak ťažké, ako ten prvý. Podstatnou vecou je naučiť sa celý systém a adaptovať sa.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,79
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.