ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Ako efektívne šetriť? Povieme ti, čo je potrebné dodržiavať

16.9.2019 14:04:24 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1250x

Chceš začať šetriť a nevieš s čím začať? Byť pracujúcim študentom nie je tak ľahké.

 

Šetrenie je mnohokrát problém, ako mladých ľudí, tak aj tých starších. Radi ti ukážeme, ktoré kroky je výhodné robiť. Je rozumné pozerať sa na svoje výdavky s chladnou hlavou a vedieť, čo všetko kupujem. Inak sa môžeš veľmi rýchlo dostať do konfliktu so svojím bankovým účtom.
 
Stanov si rozpočet
Spíš si všetky výdavky, ktoré sú neoddeliteľné od tvojho bežného fungovania v mesiaci, spíš si ich cenu a zrátaj, to by bol svoj budget. Niečo ti nesedí? Tak v tom prípade je podstatné tie veci orezať. Pokiaľ chceš aj niečo ušetriť, musí sa ti tam vtesnať aj výšku, ktorú chceš ušetriť. Rozpočet je dôležitý a nesmie sa prekračovať.
 
Účtenky nezahadzuj
Účtenky sú dôležitým vodítkom vo vedení, na ktoré veci asi najviac utrácaš. Prípadne ich porovnávaj a zisti, v ktorom obchode sa ti nakupovať oplatí viac.
 
Premýšľaj s chladnou hlavou
Nemôžeš nakupovať v impulze. Je možné, že utratíš aj dvakrát viac, ako by si musel a to sa neoplatí. Preto vždy predtým, ako pôjdeš do obchodu, sa najedz. Odporúča sa spísať si potrebné veci, ktoré je treba kúpiť. Neriadiť sa iba svojou hlavou, pretože to najdôležitejšie môžeš práve zabudnúť.
Ide aj o cigarety alebo alkohol, vieš, že ti škodia a do šetrenia ti v ničom nepomôžu. Už len keď tieto dve veci vylúčiš, budeš môcť ušetriť veľa pekných peňazí.
 
Vyber si hotovosť
Je to bezpečnejšie, najmä ak je piatok večer a chystáš sa do mesta. V ten jeden deň ti môže neuveriteľné množstvo peňazí prejsť pomedzi prsty. Ak sa chceš ukrutnému ránu vyvarovať, vyber si hotovosť. Ak za zábave nechceš vyvarovať, bezpečnejšia je hotovosť najmä svojmu obmedzeniu.
 
Využívaj kupóny a zľavy
Pri návšteve obchodov sleduj aj letáky alebo kupóny v aplikáciách. Je to tiež jedna z ciest, ako si prilepšiť a niečo ušetriť.  Študenti majú taktiež na výber v množstve svojich kupónov a zliav. Je podstatné ich využiť, najmä kvôli tomu, že taká práca, štúdium a šetrenie je veľmi náročné. Veľa mladých ľudí má aj tak stále problém rozumne manipulovať so svojim zárobkom.
Šetrenie tu nie je na to, aby ťa úplne obmedzilo, ide o to, že stále dobré mať nejaké tie peniaze v zálohe. Čím skôr si začneš tieto veci uvedomovať, bude to aspoň nejaká istota voči sebe samému. Nejde o úplne pretvorenie života, šetriť sa  dá naozaj v rôznych sférach.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,54
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.