ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Aké je správne nastavenie životného poistenia?

20.2.2019 11:31:43 |
https://www.tomasmaga.sk | Počet zobrazení: 20216x

Pri životnom poistení sa často stretávame s nekvalitným spracovaním, nedostatočným krytím, preplácaním či mnohými podobnými nepríjemnosťami.
Ako tomu predísť? Ako si nastaviť svoje životné poistenie tak, aby bolo správne a krylo všetky potrebné riziká?

Životné poistenie a jeho správne nastavenie. 

Životné poistenie a jeho správne nastavenie.
 
Všetci chceme byť zdraví, šťastní, spokojní a byť v pohode. Chceme mať do poriadku vyriešené všetky povinnosti – či už príjemné alebo nepríjemné. A s tým je spojené aj životné poistenie a jeho správne nastavenie.
 
Je mnoho ľudí, ktorí si platia drahé životné poistenie s dobrým pocitom, že si dôkladne zabezpečili „pokojný spánok“. Neraz sa takémuto človeku môže stať, že sa jedného dňa ocitne v situácii, keď zistí, že celé jeho životné poistenie bolo len zbytočným dotovaním poisťovne – pretože mu poistenie nekrylo to, čo potreboval.
 
A navyše zbytočne platil za niečo, čo vôbec krytie nepotrebuje.
 
Ako sa niečo také môže stať? A ako niečomu takému predchádzať? Poďme sa pozrieť na to, ako správne nastaviť životnú poistku.
 
Sporenie a poistenie.
 
V prvom rade je dôležité podotknúť, že prostredníctvom poistenia sa nesporí. Na sporenie slúžia samostatné a oveľa výhodnejšie produkty. Toto je tiež jedna z vecí, ktoré mnohí ľudia nedodržujú, nevedia o tom a potom bývajú sklamaní.
 
Ako správne poistiť a nastaviť riziká v životnom poistení?
 
V správnom poistení je  dôležité správne zvoliť riziká, ktoré poistíme a sumy na aké ich nastavíme. Čo je teda potrebné poistiť a čo je už zbytočné poisťovať?
 
Čo poisťovať?
 
Poistiť sa určite hodí – poistenie smrti, poistenie trvalých následkov, invaliditu (čiastočná alebo trvalá), kritické choroby a práceneschopnosť.
 
Čo nie je až tak potrebné poisťovať?
 
Mnoho ľudí si stále poisťuje aj záležitosti ako napríklad odškodnenie z úrazov, hospitalizáciu v nemocnici, chirurgický zákrok a ďalšie riziká – ktoré sa v dnešnej dobe považuje už za prežitok poisťovať.
 
Prečo? Pretože takéto poistenia sú zbytočné drahé a ich krytie nie je až tak nápomocné, riešiace ako sa môže zdať na prvý pohľad.
 
Napr. pár stovák Eur asi nikoho jednorazovo nespasí – pri nejakom prípadnom úraze – a zároveň je otázne či vôbec tieto Eurá pokryjú aspoň sumu, ktorú za ňu za celé poistné obdobie mesačne zaplatíme. A neovplyvní to ani nijako výrazne náš príjem – pre príjem je oveľa podstatnejšie a dôležitejšie správne si nastaviť poistenie práceneschopnosti.
 
No ak v poistení chýba alebo je zle nastavená práceneschopnosť tak je to oveľa vážnejší „problém“ ako keby v ňom chýbalo poistenie úrazu.
 
Je to podobný „problém“ ako keď mnohí mladí ľudia vôbec neriešia napríklad dôchodok – pretože bývalo trendy rozprávať o tom, že sa ľudia svojho dôchodku ani nedožijú.

 

 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,84
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.