ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Aké materiály sa dajú použiť pre zateplenie domu?

14.1.2021 13:42:44 |
https://www.fukaneizolacie.com | Počet zobrazení: 1490x

Viete aké materiály sa dajú použiť na zateplenie domu a aký je medzi nimi rozdiel?

Materiályvhodné pre zateplenie domu? 

Pokiaľ rozmýšľate, prečo by ste si mali Váš dom zatepliť, máme pre Vás dôvody, prečo tak urobiť a aký materiál budete môcť použiť. 
 
Prečo dom zatepliť? 
 
Zateplenie domu, či zateplenie strechy,  je pre nás výhodné. Ušetrí to nie malé peniaze, investícia sa do niekoľkých rokov vráti a je to vhodné aj po bezpečnostnej stránke. Zvýši to kvalitu bývania a tým pádom máme pre nás istý výraznejší komfort. 
Výber materiálu 
 
Pokiaľ si chceme vybrať správny materiál na zateplenie nášho domu, je nutné aby sme poznali najmä tepelnoizolačné a aj ďalšie vlastnosti materiálu. Každá stavba je iná a tak nie je možné určiť jeden druh materiálu na niekoľko typov. K hlavným tepelnoizolačným parametrom patrí súčiniteľ tepelnej vodivosti- (λ).  
Najčastejšie vyberáme medzi materiálmi ako sú: 
 


Minerálna vlna


Tá sa ďalej delí na sklenú minerálnu vlnu a kamennú minerálnu vlnu. Výhody minerálnej vlny, sú najmä požiarna bezpečnosť, je paropriepustná, odolná proti hnilobe a rovnako aj proti škodcom, či plesniam. 
 


Fúkaná izolácia


Fúkaná izolácia, sa vháňa pod tlakom do konštrukcie. Je časovo nenáročná a jednoducho sa s ňou dostaneme do priestorov, ktoré majú problémový prístup. Táto izolácia, podobne ako ostatné v lete chladí a naopak v zime hreje. Aplikovanie tejto izolácie, je zvyčajne bez neporiadku, s minimálnym odpadom a má to na stavbu aj akustický efekt. Najviac sa využíva pri šikmých strechách a ťažko prístupných miestach. 
 


Polystyrén 


Máme dva typy polystyrénu. Prvý je expandový penový polystyrén (EPS) a druhý je extrudovaný polystyrén(XPS). EPS, je vďaka svojim vlastnostiam najpoužívanejší tepelnoizolačný materiál. Je ľahko spracovateľný, má nízku hmotnosť, jednoducho sa aplikuje. Najviac je polystyrén používaný, pri zateplení fasád, plochých striech, či na izoláciu podláh. 
 
Všeobecne sa odporúča počúvať rady skutočných odborníkov. Nie nadarmo, je odporúčaná hrúbka pri akejkoľvek izoláci. Je dôležité, nájsť  skúsenú a overenú firmu, nech v konečnom dôsledku nám oteplenie budovy, nenarobí viac problémov, ako spokojnosti.  

 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,46
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.