ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Prečo sa pustiť do pestovania s pomocou growboxu?

19.2.2021 15:02:18 |
www.grow.cz | Počet zobrazení: 1830x

Každý z nás sa už stretol s myšlienkou indoor pestovania. Je to pekná predstava, avšak pre niekoho to môže znieť zložitá či komplikovaná. Práve preto si dnes priblížime growbox, aby sa do pestovania mohol pustiť aj niekto neskúsený. 
 

Growbox 

 Každý z nás sa už stretol s myšlienkou indoor pestovania. Je to pekná predstava, avšak pre niekoho to môže znieť zložitá či komplikovaná. Práve preto si dnes priblížime , aby sa do pestovania mohol pustiť aj niekto neskúsený.
Čo je to growbox? 
 
Growbox je  box, za pomoci ktorého sa snažíme rastlinám vytvoriť čo najideálnejšie prostredie na rast. To, ako sa rastlinám v takomto boxe darí, nie je ovplyvnené okolím, keďže si podmienky tvoríme sami. 
 
Prečo pestovať za pomoci growboxu? 
 
Pestovanie rastlín takýmto spôsobom má niekoľko dôležitých výhod.
 


Odstránime vplyv okolia čo znamená, že počasie, zlý vzduch, či ľudská ruka ( iná ako naša) nebude mať na naše rastliny dosah.


Grow box nám zaručí jednoduchšiu kontrolu rastlín a dovolí nám nastaviť ideálnu  teplotu a čo najviac prispôsobiť podmienky. 


Budeme môcť pestovať pomocou hydroponie, aeroponie i v zemine. 


Znížime tak pravdepodobnosť rizika kontaminácie, chorôb a samozrejme napadnutiu škodcami.


Jednoduché zloženie, ktoré zvládne aj úplný laik.
 


Čo taký growbox obsahuje? 
 


Kvalitnú odrazovú plochu - kvôli odrážaniu svetla.


Svetlo- to všetky rastliny potrebujú.


Vzduchotechnika- keďže rastliny potrebujú rovnako ako svetlo aj vzduch, vetranie je samozrejmosťou.
 


A čo v growboxe pestovať? 
 
Keďže máme niekoľko druhov boxov, je možné povedať, že v nich môžeme pestovať skoro všetko. Budeme musieť vynechať len vysoké kríky, stromy a podobné mohutné rastliny. 
 
Môžeme si vyberať od ovocia ako sú jahody, černice, cez bylinky ako je mäta, či oregano, až po zeleninu ako napríklad paradajky, či brokolica. Samozrejme podľa toho, čo máme v pláne pestovať, je nutné vyberať aj správny box.
 
Ľahšie pestovanie
 
Vďaka growboxu je pestovanie zas o niečo jednoduchšie. Samozrejme nájde sa nie jeden človek, ktorý  povie, že je zbytočné za growbox vyhadzovať peniaze, keďže si ho môže vyrobiť doma. 
 
Určite je to možné, ale dosiahnuť požadovanú kvalitu bude naozaj zložité. Tak či onak, prajeme veľa šťastia. A pre ostatných odporúčame navštíviť grow shopy, aby ste mohli pestovať vaše rastlinky vo väčšom pohodlí. 
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,96
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.