ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Aké sú výhody cvičenia na rebrinách doma?

7.11.2021 21:40:16 |
Obrázok od Scott Webb z Pixabay | Počet zobrazení: 5818x

Prečo je cvičenie na rebrinách tak populárne a prečo je výhodné mať ich doma?

 

Pamätáte si na rebriny zo školy? Ako deti sme sa na ne v školskej telocvični vešali. Dnes však rebriny nie sú iba súčasťou telocvične, ale ponúkajú široké využitie vo fyzioterapii a dokonca si ich môžete na cvičenie zakúpiť aj k vám domov.
Čo sú to rebriny?
Rebriny sú cvičebné pomôcky, ktoré sú nainštalované na pevnom podklade, najčastejšie ku stene. Majú pevnú konštrukciu, zloženú z dvoch zvislých tyčí a niekoľkých pozdĺžnikov vo vodorovnej polohe.
 
Ponuka rebrín je široká a zakúpiť ich môžete v obchodoch so športovými pomôckami. Rebriny sa líšia materiálom a výbavou. K rebrinám je možné dokúpiť si aj hrazdu či posilňovaciu gumu a rebriny. Všetko bude závisieť od cvikov, ako aj toho akú partiu tela budete na rebrinách precvičovať.
 
Najčastejšie využívané materiály sú drevo a kov. Drevené rebriny sú lacnejšou verziou, jednoducho sa montujú a keďže je drevo prírodný materiál, je príjemný na uchopenie.
Kovové rebriny sú odolnejšie, stabilnejšie a znesú aj vyššiu hmotnosť. Odporúčame ich zvážiť najmä vtedy, ak sa chcete športu venovať profesionálnejšie.
 
Prečo mať rebriny doma?
Rebriny ako univerzálna cvičebná pomôcka a môžete na nich vykonávať mnoho cvikov, pri ktorých si precvičíte všetky časti tela. Škálu cvikov je možné si rozšíriť zakúpením príslušenstva ako hrazda alebo bradlá. Tu sú ich ďalšie výhody:
 


Nemusíte sa presúvať do preplnenej posilovne či fitness centra.


Vytvarovať svoje ideálne telo a postavu k vašej spokojnosti si môžete v pohodlí domova.


Montáž je jednoduchá a nevyžaduje si žiadne špeciálne zručnosti.


Nezaberú vám veľa miesta a sú pomerne lacnou alternatívou k fitness strojom.


Môžete ich využiť pri rozvicke, strečingu, posilňovaní, ale aj gymnastike.


Pri cvičení nevytvárate žiadny hluk, a teda nebudete nikoho rušiť, ani susedov.


Rebriny môžu poslúžiť aj ako ideálna pomôcka pre hravé a neposedné dieťa.


Vďaka nim zvládnete kompletný posilňovací program.


Rebriny ocenia nie len začiatočníci, ale aj seniori a deti.


Rebriny môžu poslúžiť aj ako ideálna pomôcka pre hravé a neposedné dieťa.


 
Vďaka tréningu na rebrinách spevníte svaly celého tela. No nielen len fyzický tréning je dôležitý. Cvičením si môžete ukľudniť aj myseľ po namáhavom dni. A je to aj vynikajúci spôsob, ako spracovať negatívne emócie, odreagovať sa a zároveň urobiť niečo dobré pre seba.
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,53
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.