ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Viete, čo je merino vlna a aké má výhody?

14.11.2021 18:38:51 |
Obrázok od Anja Heidsiek z Pixabay | Počet zobrazení: 6870x

Merino vlna je prírodný materiál, je tenší a mäkší než bežná vlna. Merino vlna je pohodlná na nosenie, bez ohľadu na ročné obdobie a prináša veľa ďalších výhod.

 

Ak nemáte radi syntetické materiály, dajte prednosť radšej prírodným textíliám. Merino vlna, vás určite uspokojí a tu sú jej výhody.

Pohodlnosť 

Niektoré odrody vlny nie sú vždy pohodlne na nosenie. Môžu jemne pichať alebo škrabať. Merino je však najkvalitnejšia vlna, je mäkká a ľahká, a ako prírodný nezávadný materiál sa používa na výrobu oblečenia akéhokoľvek druhu.

Hrejivosť 

Merino vlna zachytáva telesné teplo, čím vás udrží v teple dlhšie než iné textílie. Pre viac tepla môžete na merino košeľu navrstviť ďalšiu vrstvu, čím sa zvýši teplo zachytené okolo tela.

Termoregulácia 

Merino vlnu nemusíte nosiť iba v zime. V chlade a vlhku merino pohltí vlhkosť a tým vytvára chladivý pocit. Termoregulácia merino vlny tak spôsobí, že vaše telo bude mať rovnakú teplotu pri zmene pohybu. Merino oblečenie tak môžete nosiť celoročne a za každého počasia. 

Tip: Prečítajte si, ako ušiť sukňu.

picture

Photo by href="https://unsplash.com/@tyould?utm_source 
=unsplash&utm_medium=referral&utm_con 
tent=creditCopyText">Tanner Yould on href="https://unsplash.com/?utm_source=unspla 
sh&utm_medium=referral&utm_content=cr 
editCopyText">Unsplash

 
Vodeodpudivosť 

Merino vlna dokáže absorbovať vlhkosť, no stále je schopná zachovať si svoju schopnosť izolácie, takže vás udrží v suchu, teple a pohodlí. Dokáže odvádzať pot z pokožky, takže aj pri potení zostanete v suchu.

Odolnosť voči zápachu a špine 

Ďalšia skvelá vlastnosť merino vlny, je že nezapácha a je odolná voči potu aj špine. Preto nie je potrebné ju často prať. Tým je aj oblečenie z merino vlny omnoho trvácnejšie a odevy z nej využijete viac než iba jednu sezónu.
Tip: Kúpa merino vlny je investícia takmer na celý život. Ak si chcete sami zhotoviť moderný kúsok oblečenia, prezrite si ponuku metráže vlny merino.
Okrem toho má merino schopnosť automaticky sa vrátiť do pôvodného stavu, čiže sa nekrčí, viaže na seba škodlivé látky vrátane vírusov a baktérií a dokonca ochráni vašu pokožku aj pred UV žiarením.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,65
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.