ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Nevyšla ti vysoká škola? Ani týmto celebritám

19.9.2019 11:46:52 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1426x

Vysoká škola ešte nie je odrazom tvojho talentu alebo schopnosti sa uplatniť. Pozri sa na niekoľko známych mien, ktoré k svojmu úspechu vysokú nepotrebovali.

 

Úspešných ľudí bez vysokej školy je vo svete veľké množstvo a nebolo to inak aj v minulosti. V našom článku sa dozvieš, ktoré to boli.
Vysoká škola ešte nemusí odrážať tvoj talent alebo schopnosť presadiť sa v živote. Toho sú dôkazom aj vybrané príklady:
 
Travis Kalanick
Vozievaš sa Uber-om? Poďakovať by si mal tomuto pánovi. Je to objaviteľ Uber-u. Dnes o živobytie nemal  núdzu, aj napriek neukončenému vzdelaniu.
 
Simon Cowell
Ako britský hudobný podnikateľ by asi mohol mať svoje vzdelanie. Keď bol mladší nepodarilo sa mu dokončiť vysokú. Vyhodený bol už v 16-tich.
 
Ingvar Kampard
Kto by nemiloval Ikeu? Jej objaviteľ Ingvar Kampard na to vysokú nepotreboval. Od mlada v ňom rástol podnikateľský duch, začínal tým, že predával samostatne diely do žiarovky.
 
Raymond Croc
Tento pán mal veľmi geniálny nápad, globálne rozšíriť reťazec fast-foodov McDonalds. Vďaka tomu môžeme byť radi, že je McDonalds aj u nás.
Scott Fitzgerald
Jeden z najuznávanejších autorov 20. storočia, ktorý sa preslávil svojím veľkým románom Veľký Gatsby, bol zo školy vyhodený kvôli slabým známkam.
 
Henry Ford
Jeho objav má dnes hodnotu 200 biliónov dolárov. Je až neuveriteľné, že tento pán nenavštevoval nijakú školu. Vyrastal na farme a v svojich 16-tich ušiel do Detroitu.
 
Abraham Lincoln
Ani tento významný prezident nemal formálne nijaké vzdelanie. Učieval sa sám a veľmi ho bavilo právo. Keďže jeho znalosti boli naozaj veľké dostal sa až na post prezidenta.
 
Vysokú školu určite nie je na škodu mať. Každopádne, ak ti osud nedoprial, alebo nemáš plne záujem sa vydať týmto smerom, stále sa dajú objaviť nové cesty.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,64
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.