ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Ako na pohodové cestovanie so psom?

23.9.2020 14:19:22 |
www.caskrmeni.cz | Počet zobrazení: 1698x

U chovateľov psov, ktorí milujú cestovanie je poväčšine známe, že cestovanie so psom dopravnými prostriedkami nie je veľmi prispôsobené. Ak sa s našim miláčikom chystáme na dovolenku cestovať či už vlakom, osobným autom, alebo leteckou spoločnosťou, je vhodné dať si pozor na všetky veci, ktoré obnášajú cestovanie so psom.

Na čo treba myslieť pred samotným odchodom? 

V prvom rade je dôležitý zdravotný stav nášho psa. Ak je pes už starý či chorľavý, je vhodné zabezpečiť mu náhradnú starostlivosť a určite ho neťahať s nami na dovolenku. Samotná cesta by takému psovi mohla zbytočne veľmi ublížiť či po fyzickej alebo aj psychickej stránke.
 
Pred každou dlhšou cestou dopravnými prostriedkami je vhodné navštíviť zverolekára. Ten nášho chlpáča vyšetrí a zhodnotí, či je pripravený a či zvládne dlhú cestu (ak napr. fenka hára, a pod.). Po schválení, že pes môže s nami cestovať nám zverolekár vystaví pas, ktorý je potrebný na cestovanie.
 
Tento doklad preukazuje okrem identity a rasy psa aj platnosť očkovaní proti besnote a rôznym chorobám, ktoré môžu psi prenášať. Pred cestou je vhodné sa informovať aj o tom, že niektoré letecké a dopravné spoločnosti vyžadujú aj potvrdenie od zverolekára o spôsobilosti psa, ktoré by nemali byť staršie, ako 3 - 4 dni.
Čo ak cestujeme osobným autom? - Ako sa vyhnúť pokutám na cestách?
Pri cestovaní autom so psom treba dodržiavať hlavne jedno zásadné pravidlo. Pes by počas jazdy v aute nemal ohrozovať bezpečnosť cestnej premávky, vodiča a prepravovaných osôb.
 
Je jasné, že každý pes by sa chcel svojvoľne pohybovať po aute. V tomto prípade je ale určite lepšie aj pre nás, aj pre našu peňaženku zaobstarať mu buď bezpečnostné pásy alebo prepravný zvierací box. Za nedodržanie týchto pravidiel nám polícia môže narátať pokutu aj do stovky Eur.
Ako pripraviť nášho chlpáča na cestu osobným autom?
Ak cestujeme po svojom štáte s našim miláčikom stačí, keď je pred cestou odčervenený, zaočkovaný proti besnote a má platnú registračnú známku. V prípade ak nás čaká dlhšia cesta do zahraničia, je potrebné sa informovať v štáte kam ideme vycestovať, čo všetko je potrebné, aby mohol náš štvornohý miláčik ísť s nami.
 
Je dôležité dbať na všetky potreby psa. Počas cesty je vhodné si naplánovať viacero zastávok na prechádzku na potreby, ktoré pes potrebuje. Pri ceste osobným autom sa odporúča stáť, každé dve tri hodiny.
 
Cesta lietadlom
Pri cestovaní cez leteckú spoločnosť sú pravidlá o niečo prísnejšie. V súčasnosti sú spoločnosti, ktoré nám nášho miláčika bez problémov prepravia a naopak sú spoločnosti, ktoré zakazujú cestu so psom.
 
Väčšie plemená psov sú väčšinou v klietke a sú odložené v batožinových priestoroch. Avšak menšie psíky môžu byť pri nás v kabínke, ale ako pri ceste autom musia byť umiesnené v zvieracích boxoch.
 
Do zvieracieho boxu je potrebné nášmu psovi dať misky deku obľúbenú hračku, aby sa cítil, čo najpohodlnejšie a cestu zvládol bez zbytočných komplikácií.
 
Železničná preprava psov
Pri cestovaní vlakom si môžeme nášho psa zobrať ku nám do kabínky pod jednou podmienkou - a to, že musia naši spolusediaci súhlasiť s prítomnosťou psa. Bezplatná cesta je možná len vtedy ak máme malé plemeno psa. Za väčšieho psa - ako napríklad nemecký ovčiak - sa už pripláca nejaký príplatok. Všetko závisí od železničnej prepravy v akej cestujeme.
 
Aby sme si dovolenku s našim chlpáčom užili je dôležité prehodnotiť všetky pre a proti. Dúfame, že cesta bude bez komplikácií a zbytočných stresov a my si budeme už len užívať dovolenku.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,21
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.