ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Viete, prečo si poistiť byt a aj nehnuteľnosť?

28.9.2020 16:50:51 |
www.tomasmaga.sk | Počet zobrazení: 1948x

Každý z nás sníva o svojom vlastnom bývaní. Možno nie je pre nás až tak dôležité, kde to bude, aký veľký bude náš príbytok a čo všetko v ňom budeme mať, ale najmä to, s kým budeme bývať.  Ako sa aj zvykne hovoriť: “Všade dobre, doma najlepšie”.

Poistenie bytu a nehnuteľnosti 

Každý z nás sníva o svojom vlastnom bývaní. Možno nie je pre nás až tak dôležité, kde to bude, aký veľký bude náš príbytok a čo všetko v ňom budeme mať, ale najmä to, s kým budeme bývať.  Ako sa aj zvykne hovoriť: “Všade dobre, doma najlepšie”
 
Máte už aj vy predstavu, aké bývanie je pre vás to ideálne? Niekto preferuje skôr byt, niekto má radšej rodinný dom, či bungalov a niekomu stačí aj chata v ústraní.
 
Na čo by sme možno pri našom vysnívanom bývaní nemali zabúdať, je práve poistenie, pretože investícia do nehnuteľností a bývania nebýva malá.
 
Sú rozdiely, keď si chcem nechať poistiť dom alebo byt? Čo všetko sa oplatí poistiť a na čo by sme si pri poistení mali dať pozor?
 
Čo znamená, keď si chcem poistiť svoju domácnosť:
 
Ak máte svoje vlastné bývanie a chcete si poistiť veci, ktoré vlastníte, vtedy ide o poistenie domácnosti. Znamená to to, že si poisťujete všetky hnuteľné veci, ktoré vo vašej domácnosti využívate, ako nábytok, elektrické spotrebiče, rôzne umelecké diela a šperky, ktoré vlastníte a máte v domácnosti, starožitnosti, oblečenie a podobne.
 
Ak sa teda rozhodnete poistiť vašu domácnosť, v poistení by mali byť zahrnuté práve tieto veci.
Poistením domácnosti si teda poisťujeme všetky hnuteľné veci, ktoré sa v domácnosti nachádzajú.
 
Ak by sme chceli ale kompletné poistenie v prípade živelnej pohromy alebo iného nešťastia, ktoré by poškodilo aj náš nehnuteľný majetok, je vhodné zvážiť aj poistenie nehuteľnosti.
 
Poistenie nehnuteľnosti:
 
Ako už názvu vyplýva, jedná sa o poistenie všetkých nehnuteľných častí - zahŕňa celú nehnuteľnosť a všetky súčasti, ktoré sú napevno primontované k stenám – podlahy, okná, steny, inžinierske siete…
 
Ak sa teda chcete v budúcnosti vyhnúť situácii, keď by vám napríklad od suseda z bytu nad vami natiekla voda a poisťovňa by preplatila iba koberec, ale novú podlahu či maľovku už nie, je dobré zvážiť kombináciu týchto poistení.
Potrebné je zvážiť cenu, akú váš majetok má a aj cenu vašej nehnuteľnosti, lebo táto sa tiež vyvíja v čase. Aby ste v čase nehody dostali zaplatené to, na čo máte nárok.
 
Kľúčové pri zmluve sú aj položky, ktoré si poisťujete a hlavne si pozorne prečítajte, na čo všetko sa vaša poistka vzťahuje.
 
Aby nedošlo k situácii, že máte poistenú nehnuteľnosť proti silnému vetru. A nastane situácia, keď vám odtrhne strechu a poisťovňa povie, že ste nemali poistené proti víchrici a podobne.
 
Poistení a poisťovní je dnes veľa a človek sa v tom niekedy sám stráca, preto je možno vhodné zvážiť aj kvalitného osobného finančného poradcu, ktorý by vedel poradiť vtedy, keď si už vy nebudete vedieť poradiť sami.
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,89
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.