ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Ako napísať životopis bez chýb?

30.11.2020 13:00:36 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 2177x

Napísať dobrý životopis ani nemusí byť tak jednoduché, ako sa môže zdať. Existuje niekoľko chýb, ktoré väčšina ľudí do svojho životopisu zahrnie a ani si to neuvedomujú. V našom článku ti ponúkame zoznam tých najhlavnejších.

 

Nikoho nebaví posielať dookola životopisy bez toho, aby sa zamestnávateľ stále neozval – berie to motiváciu a mrhá tvojim časom. To, že sa ti zamestnávateľ neozýva môže mať svoj základ aj v chybách, ktoré v životopise máš. Otvor si svoj životopis a skontroluj, či tam nemáš práve tieto:
 
Gramatické chyby
Aj tomu najlepšiemu sa môže stať, že v jeho texte bude nejaká tá gramatická chyba, avšak pri životopise je to neospravedlniteľný omyl. Veď predsa životopis je prvá vec, ktorou sa budeš prezentovať pred zamestnávateľom.  V dobrom a slušnom životopise by žiadne také chyby nemali byť, ak sa tam nejaké nájdu, životopis je zrelý na vyhodenie do koša a to nechceš. Poriadne si svoj životopis prekontroluj, prípadne ho daj prečítať ešte svojmu kamarátovi alebo rodičom.
 
Príliš jednoduchý a neoriginálny životopis
Väčšina ľudí pri tvorení svojho prvého životopisu siahne po prvej voľbe – po Worde. Čo nie je ani zlé ani najlepšie – pretože to majú všetci. Pokiaľ si životopis chceš nejako prispôsobiť, nie je nikde zakázané, že doň nemôžeš pridať farbu. Kľudne to urob.
 
Prílišná prezdobenosť
Ako je písané vyššie – svoj životopis si môžeš prispôsobiť a môžeš doň pridať aj farbu, ale je veľmi dôležité myslieť na to, aby nebol životopis príliš bizarný. Nie je treba ho prezdobiť a používať ozdobné písmo. Ak sa to preženie je možné, že nebude dostatočne čitateľný a neprehľadný.
 
Vynechávanie brigád
Mnoho ľudí si myslí, že ich brigády zo strednej a vysokej školy sú im na nič, ale je potrebné si pamätať, že aj tieto práce ti do profesijného života niečím prispeli. Napríklad to mohla byť komunikácia so zákazníkom, aktívne využívanie cudzieho jazyka a soft skills.
 
Aj toto mohli byť dôvody, prečo si zamestnávateľ nemusel vybrať práve tvoj životopis. Chcel by si si vytvoriť životopis nanovo? Rýchlo, jednoducho a zadarmo? Vyskúšaj našu službu životopis online!

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,35
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.