ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Ako postupovať pri výpovedi z práce?

20.8.2019 12:06:49 |
https://www.elektronickyadvokat.sk/ | Počet zobrazení: 8245x

Nikoho väčšinou príliš nepoteší ak dostane z ničoho nič v práci výpoveď. Najhoršie je, ak s ňou vôbec nepočítame a nie sme na ňu pripravení.
 
Ako môžeme postupovať v prípade takejto nečakanej výpovede?
 
Môžeme vôbec nejako postupovať?

Môžeme nejako postupovať pri nečakanej výpovedi? 

Advokát a online právnik nám môže pomôcť aj v situáciach, v ktorých by sme to nečakali. Prípadne by nás to vôbec nenapadlo.
 
Ako?
 
Nečakaná výpoveď v práci dokáže narobiť vážne zmeny a otrasy v živote.
 
Od vážnych škrtov cez rozpočet, cez narušenie životného štýlu, po nevyhnutnosť zmeny a hľadania novej práce.
 
Takže nikoho väčšinou príliš nepoteší ak dostane z ničoho nič v práci výpoveď. Najhoršie je, ak s ňou vôbec nepočítame a nie sme na ňu pripravení.
 
Ako môžeme postupovať v prípade takejto nečakanej výpovede?
 
Môžeme vôbec nejako postupovať? Touto problematikou sa nezaoberá len pracovné právo a zákonník práce.
 
Nemusíme teraz samostatne študovať, čo môžeme robiť a či vôbec. Môžeme si pomôcť inak. S pomocou skúseného odborníka. Ako nám môže právnik s takouto záležitosťou pomôcť?
 
Overenie výpovede.
 
Právnik nám môže pomôcť preskúmať a prehodnotiť našu výpoveď. Neraz sa totiž stáva, že výpoveď nie je oprávnená, prípadne nespĺňa všetky potrebné súčasti, alebo nám neoprávnene neprizná nejaké nároky, či výhody, na ktoré môžeme mať podľa zákona právo.
 
Aj preto môže stať za zváženie - zvlášť hlavne ak sme na pochybách - dať preskúmať svoju výpoveď kvalitnému právnikovi.
 
Neraz môže byť napríklad problematická aj výpoveď v skúšobnej dobe - neraz je neplatná a obe strany (zamestnanec a zamestnávateľ) o tom ani nemusia vedieť.
 
Ak chceme mať istotu z hľadiska práva pri najrôznejších životných rozhodnutiach a udalostiach, môže byť veľmi nápomocné zvážiť pomoc skúseného odborníka.
 
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,14
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.