ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Ako ráno vstať z postele a pripraviť sa na nový deň?

6.9.2022 13:34:19 | Redakcia portálu
www.brigada.sk | Počet zobrazení: 744x

Začal školský rok, jeseň sa pomaly  blíži, dni sa skracujú a slnečné lúče pomaly miznú. Rána sa v tomto období môžu zdať ešte horšie a stresujúcejšie než inokedy. Ak cítite, že potrebujete zmenu, naučiť sa ako vstať z postele a cítiť sa dobre, tak máme zopár tipov. 
 

 

Kvalitný spánok 
Človek by mal optimálne spať 8 hodín, je to ideálny čas na regeneráciu a oddych celého tela aj mysle. Nie všetkým sa to darí, ráno sa cítia unavený a podráždený. Zdravý a pravidelný spánok je jednou z esenciálít k tomu, aby ste sa ráno cítili dobre.
Náš tip je, aby ste si miesto mobilu do postele radšej zobrali knihu, ktorá nedráždi oči, ako mobil. Dajte si teplý čaj alebo horúcu sprchu - pomôžu uvoľniť svalstvo, zrelaxovať myseľ a tým prispejú k rýchlejšiemu zaspávaniu.
 
Vstať ihneď po budíku
Budík ráno zazvoní, ale nikomu sa nechce vstať. Posteľ je mäkká, teplá a pohodlná, je však potrebné to prekonať a vstať ihneď. Odkladanie budík alebo ho dokonca úplne vypnúť je veľký hazard. Vstať na čas vám dá mnoho času, aby ste sa mohli venovať sebe a prípadne si naplánovať celý deň.
 
Vyvetrať a prebudiť telo 
Po vstaní z postele je dobré automaticky zamieriť k oknu, rozprestrieť závesy, otvoriť okno. Čerstvý, príjemne studený vzduch začne pomaly ale iste prebúdzať všetky zmysli a celé telo. Síce na jeseň alebo v zime toľko slnečných lúčov nezazrieme, ak sa vám to podarí, pobudnite na nich aspoň zopár minút. 
 
Vypite pohár čistej vody
Pohár čistej vody stačí na rannú hydratáciu celého tela. Je dobré ho vypiť ešte predtým, ako budete piť kávu alebo čaj s obsahom kofeínu, ktoré majú na telo opačný efekt.
Na káve ani čaji nie je nič zlé, naopak - je to tá príjemná časť rána, pokojná a mierumilovná. Vychutnajte si svoj nápoj v pokoji, motivujte sa alebo si plánujte povinnosti. 
 
Raňajky sú dôležité
Na raňajky by sa určite nemalo zabúdať, je to prvé a aj do najdôležitejšie jedlo dňa. Práve vďaka nemu budeš mať dostatok sily na prvú polovicu dňa 
Mnoho ľudí sa im vyhýba, pretože je ich príprava zdĺhavá alebo nemajú čas. Raňajky však nemusia byť príliš veľké ani náročné - stačí niečo zdravé a nutrične vyvážené, ako napríklad smoothie alebo ovsená kaša. 
 
Cvičenie na ráno 
Aby ste sa zaručene prebrali je dobré skúsiť cvičiť, vlastne akýkoľvek pohyb môže byť nápomocný. Niekto má čas ísť do posilňovne alebo si zabehať okolo bytovky. Iní radšej ostanú doma, zacvičia si ľahké cviky alebo jógu. 
Pohyb však môžeš zapojiť aj so cesty do zamestnania, môžeš sa prejsť alebo ísť na bicykli. 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,89
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.