ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Nevieš, akú prácu si vybrať? Polož si nasledujúce otázky

19.9.2022 20:51:39 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 624x

Hľadať prácu snov je náročná úloha, nielen časovo alebo psychicky. Na internete sa dá nájsť množstvo ponúk z rôznych typov profesií, ale ktorá by sa ti hodila a bola pre teba najvhodnejšia? 
 

 

Aké sú tvoje záujmy a požiadavky? 
Najdôležitejšie poznať sám seba a históriu svojich brigád či zamestnaní. Ak si ich podrobne zmapuješ, môžeš zistiť v akej práci ti niečo vyhovovalo a naopak, aké veci nie. 
 
Osobnostné črty a záujmy sú prvými ukazovateľmi toho, o akú prácu by si sa mal zajímať. Môžu ti pomôcť napríklad osobnostné testy. Niektoré sú dokonca rovno prispôsobené tomu, aby napovedali niečo viac o tom, akú prácu zvoliť a v ktorej by si vynikal. 
 
Koníčky a voľnočasové aktivity veľa prezradia o tvojich silných stránkach a talente. Môžu ti pomôcť. Bude ťa náplň práce baviť? 
Prezerať si kopu inzerátov naraz je veľmi vyčerpávajúce. V prvom rade ťa určite zaujme nadpis, ale najpodstatnejšie sa ukrýva v popise náplne práce a požiadaviek zamestnávateľa na nového zamestnanca. 
Ak si si už rozobral svoje predchádzajúce skúsenosti zo zamestnaní, tak potom budeš vedieť, aké veci ti budú vyhovovať a ktoré nie. 
 
Je možné, že nie úplne všetky úlohy v práci ťa budú baviť, podstatné však je, že ťa bude baviť hlavná náplň práce a pravidelné úkony. Bude výplata stáť za to? 
Aj keď si už našiel svoju vysnívanú prácu, tak je potrebné si uvedomovať, akú výplatu za nu dostaneš. Trh práce sa neustále hýbe, mení a preto je dôležité ostať v pozore. 
Nie každá práca je dobre platená, niektoré zamestnania upadajú a dokonca zanikajú. Na výslnie sa dostávajú nové a iné. 
 
Preto je niekedy treba urobiť kompromis. Vytvor si finančný plán a zisti, aké máš mesačné výdavky. Následne ich porovnaj s platom, ktorý ti bol v práci ponúknutý. Stále si nerozhodný a nevieš, aké povolanie by ti sadlo? Možno by ti pomohla brigáda. Brigád môžeš za život vyskúšať niekoľko, v rôznych profesiách a teda nadobudneš rôzne skúsenosti a môžeš sa rozhodovať. 
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,99
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.