ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Ako sa zbaviť plesne na nechtoch?

31.5.2021 13:02:45 |
https://www.genesysmedical.cz | Počet zobrazení: 988x

Bežné ošetrenie plesní nechtov zahŕňa rôzne protiplesňové krémy, masti alebo lieky na orálne užívanie. Tieto lieky môžu mať významné vedľajšie účinky.

Plesne na nechtoch 

Určite ich by ste ich nemali užívať, ak ste tehotná, dojčíte alebo ste po operácii či po plastike brucha.
Našťastie existuje aj množstvo užitočných prírodných liekov, ktoré môžu problém plesne na nechtoch vyriešiť. 
1. Kokosový olej
Kokosový olej má silné protiplesňové vlastnosti vďaka svojej vysokej koncentrácii mastných kyselín. Používa sa tiež v rôznych výrobkoch na pokožku a vlasy. Dôležité je používať vysoko kvalitný panenský kokosový olej, nie bežné komerčné oleje (rafinované, bielené a parfumované). Najskôr postihnuté miesto umyte a osušte. Naneste kokosový olej na nechty aj na okolitú pokožku a nechajte ho vstrebať. Opakujte trikrát denne.
2. Levanduľový olej
Levanduľový olej je taktiež známy svojimi protiplesňovými a protizápalovými vlastnosťami. Mnoho ľudí ho používa proti plesni na nechtoch alebo na zníženie zápalu v okolí nechtu. Ak používate levanduľový olej lokálne, nezabudnite si kúpiť čistý éterický olej, nielen olej, ktorý obsahuje levanduľovú vôňu. Nakvapkajte niekoľko kvapiek oleja na postihnuté miesta čistou vatou, nechajte pôsobiť najmenej pätnásť minút a potom ho zotrite papierovou utierkou. Opakujte 1-2 denne.
3. Epsomská soľ
Po zmiešaní s teplou vodou sa soľ používa okrem iného aj na liečbu boľavých svalov, na zmiernenie zápalu a na zmiernenie stresu. Na plesne ju využijete tak, že zmiešajte jednu šálku epsomskej soli s dvoma litrami teplej vody. Namočte nohy na 10 až 20 minút do vody a nechajte pôsobiť.
 
Tip: Slaná voda má priaznivé účinky na mnoho chorôb, preto sa odporúča aj pobyt pri mori. 
Ďalšie možné domáce lieky na pleseň nechtov:


Každodenná starostlivosť


Čierny čaj


Ocot


Sóda bikarbóna


Esenciálne oleje


Zinok


Cesnak


Kukuričná múka


Zmeny v strave


Cvičenie


Kedy ísť k lekárovi
Ak domáce recepty nefungujú, môže byť čas na druhý názor. Ak spozorujete, že váš necht zhnedne alebo sčernie a máte väčšie bolesti, mali by ste určite navštíviť lekára. Pleseň sa môže rozšíriť a napadnúť aj iné nechty, môže vzniknúť zápal, infekcia a podobne.
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,26
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.