ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Ako úspešne začať nový rok?

3.1.2020 12:22:55 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1365x

Prečo predsavzatia nefungujú? Ako dosiahnuť svoje ciele a sny ? Poradíme ti, ako na to.

 

Sviatky pohody, odpočinku, veľa jedla a rodinných návštev sú za nami. Užil si si ich? S Novým rokom prichádza úplne opačná atmosféra. Plná motivácie a nových začiatkov. Veľa ľudí v tomto bude zahadzuje staré veci, obracia sa na nové predsavzatia a hľadajú cesty ako sa pozitívne naladiť. Čakáš aj ty na svoj čerstvý reštart?
Ako si na tom ty so svojimi predsavzatiami? Väčšina ľudí s nimi skončí v priebehu januára. Veríme, že toto nebude tvoj problém.
 
Sú predsavzatia nepodstatné?
Predsavzatia v každom z nás vyvolajú pocit, že chceme so sebou niečo robiť. Začať odznova a motivovať sa pre jeho dokončenie. No ako to už chodí, v polke svojej cesty zistíš, že to nie je až také ľahké ako sa zdá.
Sú to totiž väčšinou veci, na ktoré sme počas roka nemali čas alebo nemali náladu. Ako veľmi sa na ne tešíme, tak rýchlo nás prestanú baviť. majú v sebe cieľ, ktorý chceš dosiahnuť, ale nemajú cestu. Tu prichádza tvoja časť pričinenia.
 
Sprav si plán dňa
Najlepšie je ak sú predsavzatia súčasťou každodenného plánu, napríklad pôjdeš do posilňovne každý deň po škole.  Tieto plány ťa budú držať bližšie k zemi, budeš sa mať podľa čoho riadiť.
 
Odpočiň si
Držať sa striktne plánov, nie je také ľahké ako sa vzdá. Možno budeš viac vyčerpaný a preto nezabúdaj na odpočinok. Je to veľmi podstatné na to aby si dokázal pokračovať ďalej. Únava a stres ťa od svojho cieľu budú držať ďaleko.
Priebežne si kontroluj výsledky
Ak más svoj plán nastavený, po nejakom čase sa kontroluj. Nemôžeš samozrejme podvádzať, ale druhou podstatnou vecou je aj svoje ciele plniť svedomito, tak aby mali zmysel. Výsledok sa dostaví až po čase, ale musíš si byť istý, že pracuješ na svojom úspechu efektívne.
 
Odmeňuj sa
Po čase sa odmeň. Ak je tvoja snaha na mieste a skutočne sa ti darí, zavolaj kamarátov a osláv svoj úspech.  Drž sa týchto dní, teš sa na ne a motivuj sa nimi ďalej.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,90
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.