ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Ako vybrať vhodnú trampolínu?

29.1.2022 13:29:01 |
Obrázok od Rudy and Peter Skitterians z Pixabay | Počet zobrazení: 6056x

Trampolíny už nie sú iba skvelou zábavou pre deti, v poslednej dobe si získali popularitu aj u dospelých. Ich využitie nájdete v byte, na záhrade, ale aj posilňovniach. Vhodné trampolíny sa postarajú o pohybovú aktivitu, vylepšia postavu a posilnia kondíciu.

 

Ako však vybrať vhodnú trampolínu pre deti či dospelých? Podľa čoho vyberať a na čo dbať pri jej kúpe?

Rozdelenie trampolín 

Vonkajšie trampolíny
Trampolíny do exteriéru sú vhodné predovšetkým na zábavu detí. Rozmerovo sú väčšie, stabilnejšie a ťažšie. Môžu byť nadzemné alebo priamo zabudované do zeme. Ak máte veľkú záhradu, môžete si dopriať trampolínu aj s priemerom 400 cm.
 
Tip: Inšpirujte sa tipmi, ako vytvoriť na záhrade priestor pre deti.
 
Vnútorné trampolíny
Interiérové trampolíny sú menšie, lacnejšie, ľahšie a skladnejšie. Niektoré modely môžete prakticky poskladať a odložiť niekam pod posteľ alebo do vstavanej skrine. Vo všeobecnosti majú priemer okolo 100 cm, nemajú však bezpečne siete, čo môže byť nevýhodou pre deti.

Ako vybrať kvalitnú trampolínu 

Ešte predtým, ako sa rozhodnete pre trampolíny, mali by ste zvážiť niekoľko dôležitých faktorov. Toto sú dôležité vlastnosti, ktoré by vás pri nákupe trampolíny mali zaujímať:
 
Veľkosť trampolíny
Priestor, kam chcete tampolínu umiestniť, by mal byť dostatočne veľký. Z bezpečnostných dôvodov sa odporúča mať aspoň 1 m voľného priestoru okolo trampolíny.
Na trhu nájdete trampolíny v priemeroch už od 90 cm. Tie najväčšie majú priemer aj 5 m. Veľké trampolíny majú tú výhodu, že na nej naraz môže skákať aj viacero ľudí.
 
Kto bude na nej skákať
Veľkosť trampolíny sa bude odvíjať od toho, kto bude na trampolíne skákať. Ak chcete trampolínu pre malé deti, postačí vám aj malá interiérová trampolína s madlom. Trampolíny pre väčšie deti a dospelých volte o priemere 3 metrov. Pri vonkajších trampolín si môžete dovoliť aj väčší priemer, kde si môže zaskakat celá rodina.  
 
Viete o tom, že aj skákanie na trampolíne môže pomôcť pri správnom vývoji psychomotoriky u deti?
 
Materiál konštrukcie
Ak chcete trampolínu využívať niekoľko rokov, pri výbere dbajte aj na materiál. Konštrukcia rámu sa najčastejšie vyrába z pozinkovanej ocele. Aj tu platí, čím je oceľ ťažšia, tým dlhšiu životnosť bude konštrukcia mať.
 
Ochranná sieť by mala byt' odolná voči prachu, vlhkosti, ale aj hmyzu a baktériám. Nájdete ich z polyetylénu (PE), polypropylénu (PP) alebo polyesteru. Aj skákacia plocha by mala byť vyrobená z kvalitného neabrazívneho materiálu, aby pri páde nevznikli odreniny. Pri vonkajších trampolínach volte radšej tie, ktoré sú “waterproof” – “nepremokavé”. Celá konštrukcia by mala byť pevná a stabilná.
 
Nosnosť
Nosnosť ide zvyčajne ruku v ruke s veľkosťou, ale aj kvalitou materiálu. Čím väčšia trampolína, tým vyššia nosnosť. Keď nehrozí preťaženie skákacej plochy nehrozí samozrejme ani jej pretrhnutie. Niektoré trampolíny vyzerajú pevne, ale v skutočnosti nemusia mať veľkú nosnosť.
 
Maximálna nosnosť je veľmi podstatný údaj, ktorí by ste si mali určite zistiť a z hľadiska bezpečnosti ju dodržiavajte. Tento údaj je dôležitý nielen pre vaše bezpečie, ale zaručí vám aj dlhšiu životnosť pružín.
 
Bezpečnosť a certifikáty
Bezpečná trampolína je tá, ktorá spĺňa náročné požiadavky užívateľov a prináša ďalšie ochranné prvky. Trampolíny by mali spĺňať určite normy. Volte výrobky, ktoré majú označenie GS a TÜV, dôveryhodný je aj certifikát EN1176, ktorý zaručuje dlhšiu životnosť trampolíny. Pri kúpe sa, preto vždy vždy pýtajte na certifikáty a splnenie bezpečnostných noriem.
 
K bezpečnosti samozrejme patri aj správna montáž trampolín a bezpečnostné prvky ako ochranná sieť, kryty na pružiny a podobne.
 
Príslušenstvo a náhradné diely
Základné modely nie sú vždy vybavené dostatočným príslušenstvom, a preto je môžete zvážiť kúpu aj ďalších doplnkov či náhradných dielov. Základné príslušenstvo k vonkajším trampolínam by určite malo obsahovať ochrannú sieť, spodnú sieť, kryciu plachtu, stan na trampolínu a súpravu na ukotvenie. Pohodlný a bezpečný prístup na trampolínu vám zaistí aj rebrík či schodíky. 
 
Tip: Viete podľa čoho vyberať hračky pre deti?
 
Trampolína je skvelým zdrojom zábavy pre deti aj dospelých. Aby táto zábava bola bezpečná a zdraviu prospešná, dbajte na kúpu kvalitnej trampolíny.
 
Dominika Blchová, SEO služby a copywriting 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,56
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.