ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Ako vychovať deti a viesť ich k zodpovednosti?

30.3.2021 11:09:14 |
www.hrackyzadobrekacky.cz | Počet zobrazení: 1432x

Preberanie zodpovednosti, nezávislosť, samostatná práca a aktívne sa učenie sú dôležité vlastnosti pre úspech každého dieťaťa v dospelosti. Ako môžete pomôcť vaším deťom rozvíjať tieto schopnosti?

Ako vychovať deti a viesť ich k zodpovednosti, rešpektu a samostatnosti? 

Pomôžte svojmu dieťaťu byť zodpovedným a samostatným
 
 


Stanovte pravidlá. Každá domácnosť potrebuje pravidlá, ktoré deti poznajú a na ktoré sa môžu spoľahnúť. Požiadajte svoje dieťa, aby vám pomohlo so stanovením pravidiel a uistite sa, že ich dodržiavate dôsledne. Všetci.


Dajte svojmu dieťaťu jasne najavo, že musí prevziať zodpovednosť za to, čo robí, doma aj v škole.
 


 
Tip: Nebráňte vaše dieťa, ak vám jeho učiteľ povie, že často chodí neskoro do triedy alebo v triede vyrušuje. Opýtajte sa na názor dieťaťa, a ak je obvinenie pravdivé, nechajte ho niesť následky.
 
 


Spolupracujte s dieťaťom na vypracovaní harmonogramu úloh, ktoré by mali robiť v domácnosti. Nechajte mladšie deti napríklad prestrieť stôl, staršie deti vám môžu pomôcť v kuchyni napr. pri príprave kysnutého cesta alebo polievky. 


Dajte dieťaťu zodpovednosť za to, že si samo uprace svoju izbu. Pomôžte mu zvyknúť si na to a uistite sa, že si poriadi svoje oblečenie, kocky, elektrické autíčka a iné predmety, ktoré vlastní v izbe. 


Sledujte, čo vaše dieťa robí po škole, večer a cez víkendy. Ak nemôžete byť doma, keď sa vaše dieťa vráti domov, lebo pracujete, dajte mu zodpovednosť za to, že sa s vami telefonicky skontaktuje.


Naučte vaše dieťa, že musí rešpektovať názory a správanie iných. Naučte ich aj to, že ľudia sú rôzni a nie s každým môžeme zdielat' spoločné myšlienky a záujmy. 
 
 


 
Ukážte deťom rešpekt aj vy a podporujte aktívne učenie. Počúvajte vaše dieťaťa a reagujte na jeho otázky a názory.
 
 
Taktiez nezabúdajte na odmenu. Ak dieťa niečo urobí správne pochváľte ho. Ak sa niečo nové naučí, odmeňte ho. Nemusia to byt' vždy iba materiálne veci. Aj prechádzke v prírode alebo hraniu na ihrisku či na záhradnej hojdačke, sa deti potešia. 
 
 
Choďte deťom príkladom a buďte im vzorom. Deti sa učia rýchlo a najmä vtedy, keď majú inšpiratívneho mentora.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,36
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.