ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Aký dopad majú na nás rodičia vo výbere zamestnania?

7.1.2022 11:23:23 | Redakcia portálu
www.brigada.sk | Počet zobrazení: 6156x

Podporte svoje dieťa v tom čo robí a čo ho baví. Rodičia majú veľký vplyv na svoje deti v rôznych odvetviach života. Každý chce, aby ich dieťa bolo úspešné a hlavne šťastné. Výber profesie je prirodzene jedným z najpodstatnejších rozhodnutí. 
 

 

Najviac sa učia počas dospievania
Rodičia tu nie sú iba pre výchovu, ale hlavne v detstve a puberte sú veľkými vzormi. Chcene i nechcete deti nasávajú očakávania, postoje a správanie svojich rodičov. Avšak ovplyvňovanie detí v rámci kariéry vie mať negatívny i pozitívny dopad.
 
Nechajte ich rozhodovať sa slobodne
Rodičia, ktorí explicitne tlačia svoje deti do svojej vysnívanej kariéry nie sú neskôr úplne spokojné. Rodičia sa síce snažia najviac ako môžu a samozrejme, svojou múdrosťou sa mu snažia predurčiť život plný prosperity. Oveľa viac však vaše dieťa ocení, ak mu necháte priestor. Týmto spôsobom má dieťa možnosť spoznávať svoj talent, svoje zručnosti a záľuby. Takýmito malými krokmi nakoniec dôjde až k profesii, ktorá ho bude uspokojovať a prinesie mu úspech.  
 
Ako pomôcť dieťaťu stanoviť si kariérne ciele
- podporujte jeho vzdelávanie 
- rozšírte jeho znalosti ohľadom sveta práce a profesií
- pomáhajte mu rozvíjať svoj talent 
- nechajte ich rozhodovať samých 
 
Dobrou cestou môže byť i brigáda
Brigádovanie prináša do života mladých ľudí mnoho. Okrem výplaty sú to i cenné skúsenosti a vedomosti. Počas brigády sa mladiství priučia svetu práce, nadobudnú disciplínu a formujú svoju kariérnu identitu. Už počas brigády môžu objaviť, ktorá profesia im najviac vyhovuje. 
 
Nie je zlé zapájať sa do výberu kariérnej cesty dieťaťa, ale nie je zapotreby prebrať za toto životné rozhodnutie kontrolu. Ľudia si radi vypočujú rady svojich detí, ale nie je dobré za nich robiť podstatné rozhodnutia. Podporujte svoje deti v tom, čo ich baví a v čom sú dobré.
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,10
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.