ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Napíšte chytľavý pracovný inzerát

10.2.2022 10:34:29 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 5308x

Hľadanie brigády vie byť náročné, to vie každý brigánik. Ťažké to však majú i samotní zamestnávatelia, ktorí si brigádnikov hľadajú. Tlačí vás čas a povinnosti? Prečítajte si, ako spoľahlivo napíšte dobrý inzerát.

 

Ak sa snažíte publikovať pracovný inzerát, je veľmi podstatné zvoliť si vhodnú platformu
 
Popremýšľajte: 


Kde sa moji potenciálni uchádzači nachádzajú?


Kde najčastejšie hľadajú brigádu? 


Kde si môj inzerát všimne, čo najviac ľudí? 


 
Sociálne siete vedia byť dobrá voľba, ale nie tá najlepšia.Najvhodnejšou sa stávajú práve inzertné portály, ktoré brigádnici dobre poznajú a pravidelne na nich kontrolujú nové pracovné pozície. V tomto prostredí bude váš inzerát properovať. 
 
Nemôžete však zanedbať samotné napísanie inzerátu, ktorý musí obsahovať všetky základy, musí zabaviť a musí hlavne zaujať! Povieme vám, ako to urobiť správnym spôsobom: 
 
Nadpis musí zaujať
Názov inzerátu nie je potrebné príliš naťahovať alebo sa v ňom kreatívne vyžívať. Nezabúdajte, že inzerát musí byť v prvom rade informatívny, nejde o reklamu. Najlepšie brigádnika zaujmete aj do nadpisu premietnete názov pozície a prípadne trochu špecifikácie.
 
Popis musí brigánik pochopiť
V popise je možné opísať svoju firmu aspoň v dvoch vetách. Viac priestoru však venujte popisu samotnej pozície, ktorú ponúkate. Brigádnik musí pochopiť a vedieť sa vžiť do toho, čo by mal robiť. Vyhnite sa komplikovanosti a jednoducho popíšte, čo brigádnik u vás bude robiť. 
Detaily a doplňujúce info mu môžete napokon sprostredkovať aj osobne na pohovore. Popis nemusí byť dlhý.Inzerát musí obsahovať miesto brigády
Nezabúdajte presne napísať, kde sa bude brigádovať. Ak to bude v zahraničí, nezabudnite na krajinu a rovnako napísať aj spôsob transportu. Potrebné je napísať, v akom meste, na akej ulici a jej číslo. 
Uchádzači sa musia predom rozhodnúť, ako budú na brigádu dochádzať, či im to vyhovuje a či to nie je príliš ďaleko.
 
Požiadavky na brigádnika si musíte predom ujasniť
Ešte predtým, ako odpublikujete svoj inzerát si dobre premyslite, aké nároky budete na brigánika mať. Pokiaľ budete príliš upätý je možné, že sa vám ozve iba pár respondentov. Ak však povolíte príliš, do mail boxu vám bude prichádať moho irelevantných životopisov. 
Skúste nájsť zlatý stred a stanovte najmä schopnosti, skúsenosti a vedomosti, ktoré by vás vysnívaný brigádnik mal mať. 
 
Plat brigádnika musí byť realistický
Niektorí zamestnávatelia sa snažia brigádnikov nalákať na vysoké platové ohodnotenie, aj keď vedia, že to tak úplne nie je dosiahnuteľné. 
Uchádzačov neklamne a do inzerátu napíšte takú odmenu, akú sľúbite i na zmluve. 
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,43
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.