ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Bojuješ so stresom? Zisti, ako sa s ním vysporiadaš

10.8.2021 12:51:29 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1304x

Stres väčšinou spájame s negatívnymi udalosťami v našom živote. Nie je to vždy iba o nešťastných udalostiach, ale aj o takých, na ktorých nám najviac záleží. 
 

 

Studený pot, triaška, tlak na hrudníku, bolesť hlavy a búchanie srdca, poznáš? Každý za svoj život zažil stresujúce situácie, napríklad kvôli škole alebo práci. Na jednej strane je našou prirodzenou reakciou na veci, ktorých sa obávame,poháňa nás vpred a dáva nám viac sily. Avšak, ak ho človek zažíva každodenne, je možné, že po čase sa odrazi na psychike a zdraví.
 
Ako sa môžeš so stresom vysporiadať?
Je dobré byť komunikatívny.Ak máš po ruke priateľa, člena rodiny alebo odborníka, ktorý ti s tým môže pomôcť, určite sa s niekým z nich porozprávaj. Aj jednoduchý rozhovor s niekým chápavým vie uvoľniť napätie, ktoré sa v tebe za nejakú dobu nahromadilo, zistíš, čo ťa najviac zaťažuje a napokon môžete spoločne hľadať riešenia.
 
Pohyb je veľmi dôležitý v živote každého človeka, boli sme stvorení na to, aby sme sa pohybovali. Fyzické aktivity nám zlepšujú zdravie po telesnej stránke, ale tiež po psychickej. Môžeš začať tancovať, cvičiť alebo behať -skús akúkoľvek tebe sympatickú aktivitu a vypoť všetky nahromadené ťažké myšlienky. 
 
Kreatívne koníčky,ako je písanie, maľovanie alebo modelovanie môžu byť tiež jedným zo spôsobom, ako sa vysporiadať so stresom. Aj napriek tomu, že sa nepovažuješ za talentovaného umelca, mohol by si to skúsiť. Takého hobby ti pomôže vymazať negatívne myšlienky z hlavy, uvoľniť sa a prísť na úplne nové idee a inšpirácie. 
 
Dopraj si tiež oddych. Starostlivosť o seba samého je tiež veľmi podstatné. Napríklad, kedy si si naposledy napustil vaňu, pustil obľúbenú hudbu alebo si zapálil sviečky a meditoval? Prokrastinácia nie je oddych, iba odďalovanie povinností, relaxácia je odmena za dobrú prácu. Nezabúdaj na to, že aj seba samého po namáhavom období musíš odmeniť.
 
V dnešnej dobe je skoro nemožné žiť úplne bez stresu, prirodzene, je aj tak našou súčasťou už od počiatku ľudstva. Vďaka nemu si uvedomujeme, čo je pre nás dôležité a v čom sa nechceme sklamať. Ak sa ti však zdá, že dosahuje vysokej miery a začínaš pociťovať, že ťa obmedzuje v bežnom kľudnom živote je na čase s ním niečo robiť. Časom, i tí, čo si neuvedomujú, že stres im pomaly kazí život, prirodzene začnú vyhľadávať východiská, väčšinou tie nezdravé, ako zneužívanie alkoholu a iných návykových látok. 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,35
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.