ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Chcel by si vedieť, kto na Slovensku zarába najviac a kto najmenej?

10.3.2020 14:51:02 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1764x

Ako je to s platovým ohodnotením na Slovensku? Kto je na tom priemerne najlepšie a kto najhoršie?

 

Kto sa má na Slovenku najlepšie a kto sa blíži k minimálnej mzde? 
Asi nikoho neprekvapí, že vrcholný manažment je najlepšie finančne ohodnotená pracovná oblasť. Na vrchole je generálny riaditeľ, ktorý sa stará o dobré hospodárenie firmy a vybavuje komunikáciu s klientom. Plat generálneho riaditeľa sa vie v priemere vyšplhať od  2 310 € na 9 819 € za mesiac. Čo ešte obsahuje pozícia generálneho riaditeľa? v prvom rade je potrebné mať veľmi dobré komunikačné schopnosti, sú to vedúci veľkých spoločností. Na ich uvážení stojí základ firmy a preto potrebujú byť v obore manažmentu jednotkou. Táto práca je tiež popisovaná ako veľmi stresujúca niet divu. Každopádne vo vrcholnom manažmente sa nachádza aj veľa iných dobre platených pozícií ako je napríklad riaditeľ IT, country manager, výkonný riaditeľ a i.
 
Na druhej priečke sú informačné technológie. Pozícia IT architekta je ohodnotená priemerne od 2 075 € do  4 439 €.  Aké má vo firme poslanie IT architekt? Možno o tejto pozícii nepočúvaš často, ale sú to ľudia, ktorí sa starajú o analyzovanie požiadaviek klientov, navyše navrhujú technickú architektúru informačných systémov podľa zadania. Taktiež musia usmerňovať svoj tím programátorov a ostatných pracovníkov, ktorí sa na projektu podieľajú.
 
Tretie miesto patrí manažmentu. Account director sa hlavne stará o kľúčových klientov, s ktorými sa potrebuje stretávať a preberať ich požiadavky či ciele. Account director potrebuje byť dobre naladený a vedieť svoj tím motivovať do práce a odprezentovať to najlepšie zo svojho projektu. A akým podielom sú odmenený account directori? Priemerne sa v hrubom ich plat pohybuje od 1 514 € do 5 578 €. To nie je málo, že?
 
Aby bola dodržaná rovnováha, každé plus musí mať aj mínus. Keďže sme si prebrali tie najlepšie platené zamestnania, musíme sa presunúť aj k tým menej šťastným. Každý by chcel zo svojho zamestnania vyťažiť čo najviac. No pokiaľ sa práca robí od srdca nemusí to byť iba o peniazoch.
 
Toto sú zamestnania, ktoré na Slovensku priemerne zarábajú najmenej:
V dnešnej dobe Textilný, kožiarsky a odevný priemysel nie je moc obľúbeným remeslom. Ľudia si v tejto dobe radšej zájdu do nákupného centra, kde sa každý poteší masovej výrobe odevov, topánok a i. Taký krajčír je povolanie, ktoré patrí do kategórii s najmenším platom. Jeho plat sa pohybuje od 580 €- 745 €. Zdá sa ti to málo?
Čo taký sanitár? Sanitári dostávajú priemerne v hrubom zaplatené od 580 € - 693 €. Starajú sa o nemohúceho človeka (polohujú lôžko alebo prenášajú pacientov na sálu ...), vypomáhajú zdravotným sestrám alebo vykonávajú základné ošetrenia, ako je napríklad obväzovanie.
 
Aj napriek tomu, že existujú zamestnania, kde sa moc nezarobí, pokiaľ sa robia od srdca majú svoju hodnotu až nadštandartnú a je treba si ju vážiť.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,66
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.