ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Chceš pracovať v kreatívnom odvetví?

9.9.2019 09:34:32 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1394x

Presvedčíme ťa o tom, prečo pracovať práve v kreatívnom odvetví. 

 

Kreatívnych prác nie je veľa, za to väčšina z nich býva veľmi dobre platená. Okrem týchto benefitov, má omnoho viac pozitív. Ide napríklad o jej flexibilitu. Väčšinou sa tieto pracovné pozície dajú vykonávať aj z domu, kaviarne a podobne. Rovnako je to aj s načasovaním. Podstatné je, aby sa projekty dokončovali.
Ďalšou výhodou je kolektív ľudí, s ktorými budeš pracovať. Ide taktiež o kreatívne povahy a pokiaľ si naozaj dobre sadnete, nikdy neviete aký veľký prevratný plán vás napadne.
S kritickým myslením sa len tak nenarodíme, musíme si ho vybudovať a v tomto taktiež pomáha tento druh práce. Dodá ti väčší rozhľad a taktiež poskytne vidieť veci z iného pohľadu.
Zdravý životný štýl podporujú aj umelecké aktivity, ako je napríklad maľba, sochárstvo, drevorezba alebo šitie.
 
Zamestnať sa môžeš vo viacerých odvetviach umenia. Je to:

DIZAJN
UMELECKÉ REMESLO
VÝTVARNÉ UMENIE
MULTIMÉDIÁ
PÍSANIE
MUZICKÉ UMENIE

Ak by ťa zaujímalo, či by sa ti zo svojho talentu darilo zarábať, povieme ti, že áno. Navyše do týchto odborov sa hľadajú ľudia neustále. Potrebné je byť v danej oblasti riadne obratný a preukázať, čo všetko v tebe je. Taktiež sú tieto práce, no aj brigády dobre zaplatené. Medzi najlepšie zarábajúce povolania patrí:
 
Art director
Vzdelanie je potrebné v oblasti grafického dizajnu, keďže so svojím tímom budeš pracovať na reklamnej kampani od navrhovania až po odprezentovanie klientovi.
 
Architekt
Pre toto povolanie je potrebné vzdelanie v odbore architektúry. Následne je iba na tebe, v ktorom odvetví sa usídliš.
 
Copywriting a technical writing
Baví ťa tvorba reklám a písanie? Tak potom sa daj na copywriting, zvyčajne pracuje aj ako ideamaker, a teda dodáva písané slovo celej reklamnej kampani, ako je slogan, zvučka a pod.
Technical writer pracuje na písaní manuálov. Zväčša ide o zjednodušovanie odborných textov pre širšie publikum, tak aby ho pochopili.
 
Multimédiá a animovaná tvorba
Ak sú tvoje predstavy až moc živé, prečo ich nepremiestniť do 3D programov, kde ich uvidí každý? Či už chceš pracovať na animovaných filmoch alebo ako web developer. Podstatná je vízia a jej realizovanie.
 
Priemyselný dizajn
Rád sa zaoberáš pretváraním vecí? Vylepšuj bežné spotrebné predmety, nábytok, dokonca aj autá tým, že vymyslíš ich nový dizajn a vylepšíš ich užívanie.
 
Dúfame, že ťa tieto povolania zaujali a budeš naďalej na svojom talente pracovať. Práce v kreatívnom prostredí si zasluhujú vysoké miesto, každá firma chce byť odprezentovaná, čo najlepšie. Motivuj sa do nových diel a pracuj na svojom talente. Držíme ti palce.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,81
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.