ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Pomôžeme ti sa postaviť na nohy

10.9.2019 12:33:27 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1471x

Už dlhšie si nezamestnaný a potrebuješ povzbudiť?

 

Každodenne riešiš nový prísun peňazí a už ťa to úplne vyčerpalo? Aj to vie spôsobovať nezamestnanosť, neustály stres, ktorý následne útočí na každú stránku nášho života. Nenechaj sa rozladiť, povieme ti, čo na tento stres najviac zaberá: 


Cvičenie 


Ide o najlepšie riešenia, akýkoľvek pohyb sa ráta, ako bojovník proti stresu. Rozprúdi to krv v celom tele a dokonca privedie na úplne iné myšlienky. Keď si stratil prácu je ťažké sa odpútať od toho jedného pocitu straty. Dá sa akceptovať tvoj hnev aj smútok, no po čase je potrebné s tým niečo robiť 


Strava


Okrem cvičenia je dobré udržiavať rovnováhu aj v svojom jedálničku. Obohať ho o omega 3 mastné kyseliny a vypusti všetky rafinované cukry, zbytočne ťa rýchlo nabudia, nemajú dlhotrvácny účinok, a tak sa aj rýchlo unavíš. 
 
To, že si prišiel o zamestnanie nie je koniec. Podstatné je len uvedomenie si tohto faktu a zbytočne nepodliehať depresii alebo úzkosti. Nemusíš si pomáhať iba ty sám. Na pomoc je tu aj rodina a priatelia, s ktorými sa môžeš porozprávať o svojich trápeniach.
Zostať pozitívny nie je možné vždy. Avšak môžeš sa o to pokúsiť. Dodržuj najmä svoju dennú rutinu, vytvor si teda nejaký program, podľa ktorého sa budeš riadiť každý deň. Vďaka tomu ostaneš aktívny a neprepadneš prokrastinácií. 
Druhým bodom je, aby si nezabudol na svoje hlavné určenie, a to hľadanie novej práce. Miesto toho, aby si iba čakal kým sa ti niekto ozve, riaď si svoj život sám a posielaj svoje životopisy frekventovanejšie. Budeš môcť urobiť aspoň niečo preto, aby si svoje šance zvýšil.   
Mal by si vyskúšať nové zručnosti, vďaka čomu budeš mať aj nové skúsenosti, ktoré si môžeš pripísať k svojmu CV. 
 
Neprepadaj zbytočnému vyťaženiu. Musíš si vážiť seba samého a nie žiť vo výčitkách. Strata zamestnania nie je pre nikoho príjemná skúsenosť, no keď už príde má nás niečomu naučiť. Pozoruj čo mohlo byť príčinou tvojho odchodu a popracovať na svojich slabých stránkach. Iným spôsobom to môže byť vynikajúca príležitosť, ako možno zmeniť zameranie a prejsť tak k práci, ktorú si vždy chcel skúsiť. 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,59
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.