ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Chyby, ktoré stále robí veľa študentov

10.9.2019 14:38:58 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1344x

Po ukončení štúdia majú viacerí mladí ľudia problém nájsť svoje miesto. Rovnako to je aj s brigádami počas strednej alebo vysokej. Povieme ti, čomu by si sa mal radšej vyvarovať.

 

Opustenie školy je vždy dôvod na oslavy, no máš už premyslené, čo budeš robiť ďalej?  Práca si nikoho nenájde sama a preto je dôležité niečo k tomu urobiť. Poriadne si premysli, kam tvoje kroky budú smerovať a vyvaruj sa tým najčastejším chýbám, čo sa robia po ukončení školy.
 
Nečakaj na prácu
Nečakaj, že dokonalú prácu nájdeš hneď. Je za tým mnoho menších cieľov, ktoré je potrebné splniť. Samozrejme, cenia sa skúsenosti a zručnosti. Preto nie je od veci zapracovať na sebe o niečo skôr.
 
Prázdny životopis
Druhou podstatnou vecou je objavenie svojho životopisu. Ideš si ho konečne napísať, aby si si zažiadal o brigádu alebo prácu a zistíš, že tam nemáš, čo dať. Rovnako to súvisí už so skorším záujmom o svoju budúcnosť. Oplatí sa začať už od strednej školy, aby ta napokon život úplne neprekvapil.
 
Cestovanie
Neostávaj iba doma a cestuj! Cestovanie je vynikajúca príležitosť ako si osvojiť samostatnosť, stretnúť mnoho nových ľudí, urobiť si originálne zážitky. Taktiež to je aj s praxou v zahraničí, či  odsťahovaním od rodičov. Môže sa napokon stať, že tam kde budeš pobývať, bude napokon tvoje jediné osvojené miesto a pracovné ponuky tam nemusia byť ani tak rozsiahle, ako by si asi chcel.
 
Neostávaj iba na jednom mieste
Ak si už prácu dostal, pravdepodobne si naozaj spokojný. Veľa mladých ľudí robí tú chybu, že ostanú na jednom mieste veľmi dlho a napokon je pre nich až nepochopiteľné, prečo tam tak dlho ostali. Ide hlavne o zvyk a všetko sa časom stáva veľmi monotónne. Napokon sa nájdeš až tak zasedený, že nebudeš mať ani chuť, ani motiváciu odísť niekam inam.
 
 Každý úspech musí niekde začať. Oplatí sa začínať s budovaním svojej identity už na strednej škole. Preto buď aktívny a zapájaj sa do viacerých akcií a príležitostí, kde sa môžeš prejaviť. Ani nevieš a možno to ti môže pomôcť do budúcna.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,54
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.