ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Hľadáš prácu, kde sa môžeš plne prejaviť?

31.1.2020 13:23:56 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1681x

Niektoré práce sú akoby stavané pre extrovertov. Miluješ spoločnosť ľudí, rád ich zabávaš a cítiš sa dobre v početnej spoločnosti? Si tu správne, tieto práce by sa ti mohli páčiť:

 

Asi najrozšírenejšími kategóriami typov pováh sú introverti a extroverti. Každý z nás si uvedomuje si či sa rád zdržiava v spoločnosti alebo radšej trávi čas osamote. Extroverti sú charakterizovaní ako otvorené, priateľské typy ľudí, ktorí svoj čas radi trávia v spoločnosti. Tým pádom im vyhovuje najviac práca, ktorú môžu vykonávať v tíme. Neznamená to, že sú nesamostatní, svoj pokoj a energiu čerpajú práve zo spoločenských aktivít.
 
Na ktorých miestach sa môže extrovert zamestnať?
Si komunikatívny a máš rád aktívny životný štýl? Dobre zvládaš stres a si kreatívny? Vyskúšaj tieto práce:
Obchodný manažér
Táto práca je pre teba ako stvorená pokiaľ sa nerád nudíš, si priebojný a rád rozprávaš. V tejto práci budeš hlavne prezentovať a snažiť sa predať služby, ktoré firma ponúka. Dôležité je najmä hľadanie nových klientov a komunikácia s tými starými.
 
Marketingový manažér
Manažér marketingového oddelenia musí mať najnovšie znalosti o mediálnych a komunikačných stratégiách. Podobne ako obchodný manažér, marketingový manažér potrebuje aktívne komunikovať s reklamnými agentúrami, prípadne aj vypomáhať pri tvorbe obsahu.
 
Pre extrovertov, ktorí sa o ľudí chcú skôr starať než im niečo predávať sa môžu zamerať na pozície:
Zdravotná sestra
Zdravotné sestry sú jedným zo základov nemocníc. Okrem toho, že musí mať veľkú znalosť v oblasti medicíny a vypomáhať doktorom, musí byť veľmi prívetivá a  dobre zvládať komunikáciu s rôznymi  vekovými kategóriami. Ako je možné vidieť, zdravotnú sestru nemôže robiť ktokoľvek.
 
Psychológ
Rovnako ako psychiater alebo terapeut aj psychológ musí mať dobre zvládnutú komunikáciu. Všetky tri povolania vyžadujú veľa času stráveného počúvaním cudzích tajných trápení, na druhej strane aj rozprávaním a radením. Každý deň spočíva v návšteve nových či stálych pacientov.
 
Učiteľ
Páčilo by sa ti prednášať pred celou triedou? Najobľúbenejší učitelia sú tí, ktorí vedia k žiakom pristupovať s trpezlivosťou ale aj priateľským prístupom. Pokiaľ ti nerobí problém pracovať aj s mladšími ročníkmi, vyskúšaj prácu učiteľa.
 
Ako bolo spomenuté, extroverti sú dobrý zabávači, tak prečo nezačať svoju kariéru v televízii? Ak ti nevadí byť na očiach aj tisícke ľudí vyskúšaj prácu ako: moderátor, zabávač, spevák alebo hudobník.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,13
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.