ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Sú leniví ľudia úspešnejší?

5.2.2020 13:08:57 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1778x

Nie je lenivec ako lenivec. Presvedčíme ťa, že byť lenivým sa v istých prípadoch oplatí. Prečo to tak je? Leniví ľudia dokážu riešiť problémy originálne a kreatívne, čo sa firmám veľakrát veľmi oplatí. Aké sú ich ďalšie pozitívne stránky?
 
 

 

Vždy si bol svojský a problémy si riešil novou jednoduchšou cestou? Nikto predsa nechce strácať svoj čas. Všeobecná definícia lenivosti je, že takýto ľudia nemajú nijaký vzťah k fyzickým aktivitám. Je lenivosť iba negatívnou vlastnosťou? Určite nie.
Lenivci nie sú fanúšikovia pohybu, zato majú veľkú potrebu poznávania. So svojím telom nerobia veľa, najradšej zapájajú svoj mozog. Títo ľudia stále hľadajú nejakú stimuláciu pre myseľ. Je tiež známe, že vďaka ich daru vnoriť sa do seba sa nikdy nezačnú tak skoro nudiť. Ich opakom sú aktívne typy, tie nikdy poriadne neobsedia a začnú sa veľmi skoro nudiť.
 
Ako ich odhaliť?
Byť kreatívny, pracovať rýchlo a efektívne sú vlastnosti, ktoré si postupne vybuduje každý lenivec. Samozrejme, pokiaľ mu na svojej práci záleží, ale nechcú si odpustiť trochu voľného času, kedy nebudú robiť nič. Pri výbere správneho lenivca sa zaujímaj o tieto veci:
 
Má hobby?
Človek, ktorý ma svoje koníčky mimo prácu sa vedia rýchlejšie odreagovať a občas je reštart mysle skutočne nutný. Koníčky sú niečo, na čo sa môžeš tešiť celý deň, až kým neprídeš domov. Svoju prácu by si každý lenivec nerád bral domov, preto sa snaží ju dokončiť v práci, čo najskôr.
 
Nechcú sa ukrátiť o čas
Komu by sa chcelo donekonečna riešiť rovnakú časť projektu? Lenivým ľuďom sa nechce 100 x viac a snažia sa eliminovať čo najviac chýb a pracovať veľmi rýchlo. Vďaka tomuto mysleniu vedia vytvoriť nové a praktickejšie riešenia.
 
Všetko majú premyslené
Tajomstvo lenivcov je ich plánovanie a organizovanosť. Vedia, že multitasking sa neoplatí. Radšej veci rozoberajú postupne jednu za druhou. Vďaka tomu sa v tvojich projektoch nestratia.
 
Sú kľudní
Tieto osoby väčšinou nemajú problém udržiavať sa v pohode. Nezaťažujú sa nad vecami tak hrozne ako chaotický ľudia. Stres je u nich na správnom mieste, nikdy nie prehnane.
 
Svojim zamestnancom dávajú voľnosť
Vedia, že zamestnanec je schopný zo seba vydať všetko, ak je mu dovolené myslieť sám za seba. Nepodporujú mikromanažment, v ktorom sa zamestnanec musí neustále kontrolovať- to nie je jeho štýl.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,57
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.