ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark

Hľadáš spôsoby ako sa motivovať? Poradíme ti, ako na to

30.8.2019 09:33:40 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1494x

Prokrastinácie je nebezpečne zabitý čas. Radi ti ukážeme ako proti nej bojovať a ako sa každý deň naladiť do práce.

 

Už je ti naozaj nepríjemné, ako svoj čas nevyužívaš dostatočne produktívne? Je to občas naozaj náročné, dostať sa z vlastnej pohodlnosti. Podstatné je ju prekonať a práve preto sme si pre vás pripravili článok, ako sa riadne motivovať do práce. 
 


Skúšali ste si už naplánovať program na ráno? Pomôže vám to v koncentrácií a redukcií stresu či zhonu pri rannom chystaní sa. Ranný rituál vás bude udržiavať pri každodennom fungovaní. Je na vás či to bude čítanie novín, pitie kávy alebo cvičenie. 


 


Ak čítaš tento článok, je možné, že cvičenie je na ráno asi posledná vec, ktorá by ťa mohla nakopnúť. Nepodceňuj to. Cvičenie nie je iba beh, môže to byť iba niekoľko pohybov z jógy. Nepotrebuješ dávať celú energiu iba do toho. Ide o prekrvenie celého tela, najmä hlavy a tým mysle. Pokiaľ si hovoríš, že pohyb prosto nie je pre teba, navrhujeme ti čítanie kníh. Môže to byť veľmi užitočný návyk.


 


Keď sa už budeš nachádzať v práci, systematicky si rozvrhni, čo sa chystáš v ten deň robiť. Záleží to síce aj od priorít, no aj od samotných menších úloh, ktoré by si mal za deň splniť. Preto si do konca dňa nedávaj priveľké nesplniteľné ciele. Rozdeľ si to a plň úlohy postupne. Aspoň sa tak nepomýliš, prípadne zistíš ako ti to časovo vychádza. Potrebné je udržiavať sa v pozitívnej nálade. Sám vieš, že pokiaľ ťa niečo vyočí alebo rozcíti, je ťažké sa následne obracať iba na prácu. Preto ignoruj vonkajšie podnety a sústreď sa na prítomnosť. Možno pre dávku motivácie nie je mimo dopriať si. Týka sa to obľúbeného jedla cez pauzu, alebo počúvanie hudby. Sú to maličkosti, ktoré ti náladu dozaista zlepšia .


 


Každý potrebuje za svoj výkon odmenu. Nebráň sa jej a prijmi ju. Darček, aj keď od seba samého, vie stále potešiť. Dopraj si nakupovanie alebo návštevu podniku s kamarátmi.


 
Prácu je dôležité vnímať ako šancu pre rozvoj a sebapoznávanie. Nijaká práca nie je na škodu. Treba ju brať najpozitívnejšie ako sa dá, pokiaľ je do svojho povolania nedáš, nebude sa ti ano vracať. 
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,84
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.