ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Ktoré zručnosti sa nehodia do životopisu?

25.11.2022 12:03:49 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 570x

Životopis je veľmi dôležitým dokumentom pri hľadaní práce. Potrebuje byť informatívny, prehľadný a dobre vyzerať. Veľmi podstatné je aj to, čo sa do neho rozhodnete napísať. Práve sekcie Zručnosti a Silné stránky sú jeho neodmysliteľnou súčasťou. Tieto dve kolónky najlepšie vypovedajú o tom v čom ste dobrý a čo dokážete. Niektoré sa však do životopisu nehodia, povieme vám, čomu sa máte vyvarovať. 
 

 

Zručnosti, ktoré sa do tvojho CV nehodia 
V životopise nikdy neklam 
Niektorí uchádzači o zamestnanie nevedia, ako vyplniť svoj životopis, alebo chcú zamestnávateľa nasilu zaujať. Klamať v životopise by sa určite nemalo a určite túto ideu vypusti z mysle. V životopise by sa nemala nachádzať nijaká zručnosť alebo silná stránka, ktorú nemáš alebo neovládaš. Zamestnávateľ si môže kedykoľvek ľahko overiť tvoje vedomosti, či už priamo na pohovore alebo neskôr v práci. 
 
Nedopĺňaj do životopisu zbytočné informácie
Nevyhráva nutne ten, kto má najrozsiahlejší životopis, ale ten, kto je dostatočne kvalifikovaný. Vypĺňaj svoj životopis s rozvahou a zbytočne ho neprepĺňaj. Dopĺňaj do neho iba tie informácie, ktoré priamo súvisia alebo sa približujú profesii, o ktorú sa zaujímaš. Zamestnávateľa nemusí nutne zaujímať celá história tvojich pracovných skúseností, skôr sa sústreď na to, ako čo najlepšie odprezentovať to čo vieš a v čom si dobrý. 
 
Miesto toho, aby si životopis zbytočne prepĺňal nezmyselnými informáciami, vyskúšaj si vytvoriť zoznam svojich silných stránok a zručností, ktoré ti idú. Na základe požiadaviek na uchádzača o zamestnanie vyber iba tie, ktoré sú relevantné. Životopis by mal byť informatívny, ale aj stručný a mal by čo najepešie odprezentovať to, čo dokážeš. 
Najideálnejší spôsob je, ak pre každú ponuku práce vytvoríš unikátny životopis, ktorý prispôsobíš pracovnej pozícii, o ktorú sa zaujímaš. Stačí pár zmien a môžeš ho odoslať.
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 4,42
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.