ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Nezanedbávajte psychickú nepohodu v práci

5.12.2022 14:42:28 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 621x

Práca je neodmysliteľnou súčasťou života, preto je veľmi dôležitý jej výber a hlavne to, aby sa v nej človek cítil komfortne. Ak zažívate psychickú nepohodu, ste vyčerpaný a často v strese, minimálne čo môžete urobiť je odpočinúť si a vyhradiť si istý čas iba sám pre seba. Prečítajte si, kedy je načase si oddcýhnuť a aké následky môže mať nepokojnosť a stres v zamestnaní. 
 

 

Každý potrebuje čas sám pre seba, zrelaxovať sa a poskytnúť telu aj mysli zaslúžený oddych. Práca je veľmi dôležitou súčasťou života, ale ešte dôležitejšie je zdravie. Rovnako ako pri fyzických ťažkostiach, aj pri psychických je potrebné situáciu riešiť, dať si pauzu a hľadať riešenia, ako sa ich zbaviť a minimalizovať ich dopad. 
 
Kedy by ste si mali dať pauzu? 
- Ak ste v neustálom strese a napätí
- Neviete sa dobre sústrediť
- Už vás nebavia veci, ktoré vás predtým tešili
- Máte problémy so spánkom
- Nepravidelne jedávate
- Máte závrate a ste častejšie chorý
- Uzatvárate sa pred okolím a izolujete sa
 
Nepríjemné stavy z práce sa môžu u každého prejavovať inak. Ak sa však cítite nesvoj, máte často negatívne myšlienky, cítite sa iritovaný, demotivovaný a nespokojný je čas s tým niečo urobiť. Pokiaľ necháte týmto stavom voľný priechod, je možné, že sa zhoršia. 
 
Burnout
Syndróm vyhorenia môže napadnúť kohokoľvek. Ak sa človek veľmi prepracuje, neustále pracuje, nevie si nájsť čas sám na seba a má neustály stres je možné, že sa čoskoro dostaví. Syndróm vyhorenia začína fázou veľkej motivácie, neustálou prácou a končí stratou záujmu, cieľov a chronickým stresom. Ak sa nerieši je možné, že prerastie do depresie alebo úzkosti. 
 
Boreout
Je chornický stav, pri ktorm sa človek cíti veľmi vyčerpaný, prázdny a stráca chuť pracovať. Človek sa v práci nudí, pretože v nej nevidí vyššie ciele ani motiváciu. Každý sa síce môže cítiť občas unudene v práci, boreout však prináša veľmi ťažký pocit prázdnoty, že jeho potenciál nie je naplno využívaný a nemôže sa nikam posunúť. Rovnako ako pri burnoute, boreout môže prerásť do vážnejších stavov, ako je depresia alebo úzkosť. 
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,63
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.