ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Kde hľadať brigádu počas krízy?

6.4.2020 19:24:01 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 3902x

V časoch pandémie na Slovensku sa viacerým vynára otázka, kde teraz pracovať. Pokiaľ nemáš ako pracovať z domu, kde si môžeš privyrábať? Ani študenti nechcú prísť o svoje každomesačné výplaty, ako si môžu aspoň trochu prilepšiť?

 

Hľadaj tam kde je treba. Aj v tejto situácii sa stále hľadajú brigádnici či dobrovoľníci na niektoré potrebné práce. Aj počas krízy si chcú ľudia prilepšiť a niečo naviac si privyrobiť. Vyskúšaj najpríklad naše tipy:
 
Dovoz a dokladanie tovaru
Online shopping sa počas týchto dní začal hone využívať. Predajne museli prejsť aj na tento spôsob a to znamená, že je potrebných aj viac kuriérov. Takže, ak máš skúsenosti s vozidlom alebo iným prepraným prostriedkom, neváhaj sa pridať. Prípadne veľa reštaurácií a rýchlych občerstvení prešlo k roznáške jedál, možno by sa dalo nájsť niečo aj tam. Vyskúšaj pohľadať brigády a pozri si, čo iné ešte ponúkajú.
Inou možnou brigádou je dokladanie tovaru. Veľa kamenných predajní je stále zavretých, no na druhú stranu veľa veľmi potrebných je stále otvorených a žiadajú pomoc. V čase, kedy sa viacerým prihoršilo a nemajú na výber iba ostať doma s deťmi, sa prevádzky snažia doplniť svoj personál. Také dokladanie tovaru alebo asistent predaja sa pre túto dobu veľmi hodí, hlavne ak sa zásoby rýchlo vypredajú alebo ľudia potrebujú poradiť.
 
Pomôž starším ľuďom v tvojom okolí
Nejedná sa iba o dôchodcov, ale aj o ľudí, ktorí sa rátajú medzi rizikovú skupinu. Pre teba je možné nákup potravín a drogérie jednoduchá záležitosť, ale pre týchto ľudí je to túto dobu veľmi problémové. Ak vieš o tom, že máš v svojom okolí niekoho, kto zapadá do tejto kategórie, skús ho kontaktovať a opýtať sa či mu nemôžeš nejako pomôcť. Na Slovensku dnes funguje viacero dobrovoľníckych organizácií, ktoré sa venujú prednostne tomu, aby bolo o starších ľudí a iných dobre postarané.
Práve v týchto dňoch, kedy je dokonca aj stretávanie s blízkymi osobami, či rodinnými obmedzené môže byť týmto osobám smutno a  pozornosť okolia môže byť niečo čo im pozdvihne náladu.
 
Šitie
Si talentovaný krajčír alebo sa rekreačne zaujímaš o šitie a baví ťa to? Práve v tejto situácii máš veľkú výhodu, pretože do dnešných dní sa rúška stále potrebujú. Ak ťa to veľmi baví a chcel by si sa nejako podieľať na pomoci tým čo takýto talent nezdieľajú, mohol by si im niektoré z rúšok sprostredkovať.
Rúško, aj napriek tomu, že je látkové, je potrebné po čase vymieňať a práve preto bude naďalej objektom záujmu. Ak vieš, že okolo teba sú ľudia, ktorí používajú nekomfortné alternatívy alebo ich nemajú vôbec, podeľ sa o svoje, ak máš nejaké navyše. Aj touto cestou sa dá zarobiť a pritom pomôcť.
 
Byť niekomu nápomocný, hlavne v čase krízy ako to je dnes, je veľmi pekné gesto. Najmä ak sa jedná o niekoho, o kom sa vie, že by to sám nezvládol. Ľudia by tu mali byť pre seba a mnoho ľudí to tieto dni berie, ako osobnú povinnosť – pomáhať ostatným aj bez peňažnej odmeny.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 4,05
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.