ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Kedy môže byť netradičný životopis krokom vedľa

8.12.2014 11:30:59 | Redakcia portálu
www.brigada.sk | Počet zobrazení: 5557x

Nad tým ako napísať životopis tak, aby personalistu zaujal, si lámu hlavu viacerí. Univerzálna odpoveď na túto otázku však neexistuje. Taktiež nie je možné povedať, že všeobecne platí, čím kreatívnejší životopis, tým väčšiu šancu má uchádzač.

 

V prvom rade je potrebné si uvedomiť o akú pracovnú pozíciu sa uchádzam. Ak sa bude odo mňa pri práci vyžadovať niečo kreatívne (napr. práca programátora, grafika, marketingového pracovníka, copywritera, dizajnéra...), je vhodné zaujať už životopisom. Niekedy to dokonca vyžadujú firmy a už v inzeráte pracovnej ponuky požadujú využitie kreativity pri tvorbe životopisu.
 
Čo by sa však nemali stratiť v kreatívnom životopise je aj obsah, ktorý je tiež veľmi dôležitý. Čo si ako prvé všíma personalista sú pracovné skúsenosti. Ak máte za sebou nejaké projekty, nemali by ani v kreatívnom životopise chýbať. Ďalej sú dôležité aj zručnosti (jazykové, počítačové, ekonomické...)i, najmä tie, ktoré priamo súvisia s pracovnou ponukou.
 
Pozor si treba dať na to, že niektorí personalista nemusia mať pochopenie pre kreatívny životopis, a to najmä pri takých pozíciách, kde sa taká dávka kreativity pri práci nevyžaduje. Tu by mohol zodpovedný pracovník životopis ignorovať kvôli neprehľadnosti a absencii niektorých informácií.
 
V tom je však podstatný rozdiel - kreatívny životopis nemusí nevyhnutne obsahovať úplne všetky informácie, ale jeho hlavnou úlohou je čo najviac zaujať a odlíšiť sa od ostatných uchádzačov práve svojou formou, myšlienkou obsahom. či grafikou. 
 
V tradičnom CV, ako ho každý pozná, sa samozrejme sleduje aj úprava a gramatika, ktorá musí byť dodržaná, avšak najdôležitejšie sú práve jednotlivé položky životopisu, ktoré personalista číta a porovnáva s ostatnými uchádzačmi.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,83
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.