ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Menštruačný kalíšok - jeho výhody a nevýhody

22.6.2021 16:27:32 |
https://pixabay.com/sk/photos/cup-men%C5%A1trua%C4%8Dn%C3%A9-men%C5%A1tru%C3%A1cia-obdobie-3155656/ | Počet zobrazení: 1489x

Menštruácia nie je pre každú ženu prechádzka parkom. Ak vás netrápia kŕče, snažíte sa zabezpečiť, aby ste počas svojich dní boli dobre chránené. Niektoré ženy volia tampóny, vložku a pri silnom krvácaní možno aj oboje. Možno ste už počuli o menštruačnom kalíšku. Je to lepší, pohodlnejší a ekologickejší spôsob, ako sa každý mesiac chrániť?

 

Menštruačné kalíšky sa stali celkom obľúbenou alternatívou k tampónom a vložkám. Niektoré majú dlhú životnosť a sú opakovane použiteľné, zatiaľ čo iné sú jednorazové. Aké sú ich výhody a nevýhody?
 
Aj keby by sa mohlo zdať, že menštruačné kalíšky sa tu objavili za noc, v skutočnosti boli v nejakej podobe už od 18. storočia.
 
Dnes čoraz viac žien siaha práve po menštruačných kalíškoch, najmä, preto, že ich považujú za bezpečné, účinné a ekologickejšie ako vložky a tampóny.

Čo je menštruačný kalíšok a ako funguje? 

Menštruačný kalíšok je flexibilný kalíšok, ktorý je určený na použitie vo vagíne počas menštruácie na odber krvi. Pohárik neabsorbuje váš menštruačný tok ako tampóny alebo vložky. Väčšina menštruačných kalíškov je vyrobená zo silikónu alebo gumy. Ak ste citlivé na latex, je lepšie zvoliť silikónové kalíšky, aby ste sa vyhli možným alergiám.
 
Kalíšok je možné používať počas celého cyklu, pri dňoch so silným tokom tekutiny by sa však mali vymieňať častejšie. V závislosti od prietoku môžete kalíšok používať až 12 hodín, mnohým ženám tak pomáha viesť pohodlný život, čo je veľkou výhodou pre zdravie ženy.

Vedeli ste, že posledná perióda – menopauza sa vyskytuje obvykle vo veku 45 – 55 rokov?

Výhody menštruačných kalíškov Menštruačný kalíšok sa dá použiť omnoho dlhšie ako tampón, tým sú skutočne skvelým riešením na noc a v čase, keď máte sťažený prístup do kúpeľne.


Menštruačné kalíšky sú určené na dlhodobé používanie, čo je v porovnaní s tampónmi a vložkami skutočne výhodné a ekologické. Kvôli ich opakovane použiteľnej kvalite dochádza k menšiemu množstvu odpadu.


Menštruačné kalíšky sú taktiež skvelou voľbou ak často cestujete, pretože sa nemusíte starať o nákup a následnú likvidáciu tampónov či vložiek.


Nemusíte sa obávať ani menštruačného zápachu, pretože košíčky neumožňujú vystavenie krvi na vzduch.


Tampóny sú spojené so zriedkavým, ale smrteľným stavom, ktorý sa nazýva „syndróm toxického šoku“, čo pri menštruačných kalíškoch nehrozí. 


Menštruačné kalíšky neobsahujú chemikálie nachádzajúce sa v tampónoch a vložkách.

Nevýhody menštruačných kalíškov Používanie menštruačného kalíška si môže vyžadovať určitú prax, umenie vkladania a vyberania kalíška, na ktorú sa dá, ale zvyknúť.


Nie pre každú ženu môže byť menštruačný kalíšok pohodlný.


Po každom použití by sa mal kalíšok pred uložením sterilizovať.


Niekedy môže byť výber a správna veľkosť kalíška náročná a možno ich budete musieť vyskúšať viac, kým nájdete ten správny pre vás. 


 
Jediný spôsob, ako zistiť, či vám menštruačný kalíšok bude vyhovovať, je vyskúšať ho. Dodávajú sa v rôznych formách a veľkostiach, takže, ak vám niektorí nevyhovuje, môžete skúsiť iný.
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,71
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.