ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Mýty o pracovných pohovoroch, ktorým by si mal prestať veriť

11.5.2020 09:12:28 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1350x

Každý máme s pracovnými pohovormi svoje skúsenosti – niektorí dobé, niektorí zlé, v každom prípade sú isté rady, ktoré sa neustále opakujú. Nakoľko sú tieto rady platné a skutočne nám dopomáhajú k úspešnému pohovoru?

 

Ako každý začiatočník v pohovoroch, určite aj ty si sa snažil nájsť čo najlepšie rady, ako ho úspešne zvládnuť. V živote každého človeka boli aj sú pracovné pohovory veľmi dôležitými udalosťami a preto by sme mali poznať aj zaužívané rady, ktoré nie sú tak pravdivé ako sa zdajú. Tu je niekoľko mýtov, na ktoré by si si však mal dávať pozor:
 
Najdôležitejšie je spoznať firmu
Áno, každý by mal vedieť do akej firmy sa hlási a o čo sa firma zaujíma, ale určite na pracovnom pohovore nejde o najdôležitejšiu vec. Môže sa stať, že na pohovore sa ťa opýtajú na nejaké tvoje názory ohľadom firmy a pod. Najdôležitejšou vecou na pohovore však budeš ty, preto svoj čas prípravy venuj hlavne odpovediam, ktoré budú smerované na teba.
 
Odpovedaj krátko, aby všetko rýchlo ušlo
Pravdou je, že pohovory nefungujú iba formou otázka-odpoveď, ale ide o komplikovanejšiu vec. V podstate sa bude personalista alebo zamestnávateľ snažiť spoznať ťa za cca polhodinu, čo najlepšie a následne zhodnotí, či sa do ich firmy hodíš. Krátke odpovede sú jasne zlou voľbou, keďže sa musíš snažiť osobu na druhej strane stola ohromiť a dokázať, že sa pre voľné miesto skvele hodíš.
 
Na pohovor sa nemusíš pripravovať, aj tak nevieš, aké otázky ti dajú
Príprava na pohovor je vždy veľmi dôležitá a nejedná sa iba o vonkajšok, ale aj o to, akým spôsobom budeš formulovať  svoje odpovede. Pred pohovom samozrejme nebudeš presne vedieť, aké otázky ti niekto položí, ale môžeš si to aspoň domyslieť. Keďže už máš nejaké znalosti o firme, teraz je dôležité premyslieť si, čo povieš o sebe samom. Podcenenie prípravy odpovedí môže napokon vyvrcholiť koktaním alebo ťa niektoré otázky môžu zaskočiť. Jedno je jasné, určite sa neoplatí prísť nepripravený a všetko vymýšľať rovno z miesta.
 
Budú ti klásť zákerné otázky
V prvom rade je dôležité si uvedomiť, že nikto ti nechce podkopávať nohy alebo na tebe hľadať negatíva. Otázky typu : „ kde sa vidíš o 10 rokov?“, nemá správnu odpoveď – takéto otázky ti dávajú voľný priestor na predvedenie svojich ambícií do budúcna. Otázkou ako: „Aké sú vaše silné stránky?“, zase môžeš demonštrovať to v čom si najlepší. Nejde o tákrené otázky, ale spôsob ako ťa lepšie spoznať – preto je napríklad dôležitá príprava, pretože pre väčšinu ľudí je veľmi ťažké o sebe len tak niečo povedať.
 
Ak ti ponúknu nápoj, slušne ho odmietni
Práve naopak – slušnosť káže prijať. Samozrejme, neobjednávaj si nejaký komplikovaný nápoj- najlepšie je ak to bude káva, čaj alebo obyčajná minerálka. V prvom rade, je to veľmi dobrá pomôcka pre tých, ktorý sú príliš nervózny, hlavne môžeš svoje ruky zamestnať od prehnanej gestikulácie alebo prehrabávania vlasov. Každopádne, počas pohovoru je fajn sa aj osviežiť.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,06
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.