Najčastejšie chyby, ktoré robia neskúsení brigádnici
25.8.2020 14:50:54 | Redakcia portáluhttps://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 3244x
Hľadáš svoju prvú brigádu alebo prácu a nikto za neozýva? Problém môže byť aj v nasledujúcich bodoch. Riadne si prečítaj, na ktoré veci si máš dať pozor.
Si vyberavý na práce?
Jedná sa hlavne o brigádnikov, alebo o študentov, ktorí skončili školu. Máš veľké oči pre svoju prácu? Stáva sa, a v podstate to vyplýva aj z výskumu, že mnoho slovenských študentov nepracuje v odbore, ktorý doštudovali. Neboj sa prihlásiť aj na menej platené práce – každá práca a brigáda vedia poskytnúť isté skúsenosti a múdrosť do budúcna.
Sociálne siete
V tejto dobe nám hľadanie brigády výrazne uľahčuje internet. Avšak internet vie hrať v náš prospech a rovnako tak aj proti nám. Je to vidieť napríklad v prípade sociálnych sietí. Na svojom profile sme zvyknutí zverejniť všetko možné, čo sa nám páči. Avšak ak sa uchádzame o prácu, ktorá si vyžaduje serióznu visage mal by si si každý obsah svojho profilu premyslieť, nie každému zamestnávateľovi sa tvoj profil môže pozdávať.
Vyskúšaj dobrovoľníctvo
Môže sa zdať, že dobrovoľníctvo je iba pre tých, čo si nepotrebujú privyrobiť alebo majú mnoho voľného času. Opak je pravdou - o dobrovoľníctvo je najlepšie sa zaujímať vtedy, kedy nemáš prácu. Potom, čo odošleš životopisy a motivačné listy si môžeš poslať prihlášku aj na nejakú dobrovoľnícku prácu. Síce veľa nezarobíš, ale môžeš si odniesť dobré skúsenosti a v najlepšom prípade sa môžeš aj niečo nové naučiť.
Nečakaj príliš dlho
Čo je najväčšia chyba je to, že sa brigádnik alebo nezamestnaný človek prestane rýchlo snažiť. Odošle si pár životopisov a motivačných listov a následne už nepohne ani prstom. A je to správne? Nie! Je treba sa neustále snažiť a upozorňovať na seba. T7m ti nechceme radiť, aby si sa jednej firme ozýval 24 hod./denne, mohol by si však odoslať aj viac životopisov a rozprestrieť svoje siete aj do iných profesií.
Posielanie toho istého životopisu a motivačného listu
Chyba, ktorú všetci robia veľmi často. Problém je hlavne v tom, že do životopisu nie je potrebné písať každú tvoju silnú vlastnosť ani každú brigádu alebo diplom, ktorý máš. Najlepšie je ak si vyselektuješ niektoré veci, ktoré si myslíš, že by sa pre tvoju budúcu pozíciu moli hodiť. To teda znamená, že svoj životopis, ako aj to, čo píšeš do svojho motivačného listu, by malo presne vyhovovať požiadavkam, ktoré zamestnávateľ od teba bude požadovať.
Ak máš záujem prečítať celý článok, nájdeš ho tu.