ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Nájdite svoj balans medzi prácou a súkromným životom

19.5.2022 10:08:16 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 784x

Harmónia medzi zamestnaním a súkromím je pre život každého veľmi podstatná. Ak je hranica súkromia pretnutá kariérnym životom y každého dňa sa vytráca pohoda, nahrádza ho stres a plná myseľ povinností. 
 

 

Non-stop práca vie veľmi ohroziť bežný priebeh každého dňa. Útočí na súkromie, od razu je menej času na blízkych a priateľov a človek stráca možnosť tvoriť cenné spomienky s tými najpodstatnejšími v jeho živote. Disharmńia práce a súkromia však zasahuje aj do zdravia jedinca. Ak neustále pracujete, je možné, že často zažívate pocity únavy a vyčerpania. Kvôli práci ich ignorujete? Nemali by ste. Každý človek potrebuje riadny odpočinok a ak ho telo nedostane, nemá priestor na budovanie imunity a regeneráciu. Hlava a mozog nedokážu už tak efektívne pracovať a byť produktívny.
 
Ako začať s budovaním balansu medzi súkromím a zamestnaním
 
Najprv si rozplánujte deň 
Zakúpte si diár alebo kalendár a zapisujte si doňho každý deň prioritné úlohy spolu s časovým rozpätím jednotlivých prác. Môžete stanoviť iba približné časy. Hlavne každý deň zbytočne neprepĺňajte, aj napriek tomu, že chceš všetko stihnúť čo najskôr. 
 
Odmietnite, ak je to nutné
Asertivite sa človekučí životom. Povedať “nie” nie je arogantné, ignorantské ani agresívne. Povedať, že vám niečo nevyhovuje, alebo zrovna nemáte čas je úplne v poriadku. V podstate dáte všetkým najavo, že je toho na vás teraz veľa a že prosto nezvládnete ďalšiu úlohu. Nehovorte áno len preto, aby si uspokojili okolie, v prvom rade musíte myslieť na svoju psychickú i fyzickú pohodu, aby ste mohli kvalitne odvádzať svoju prácu. 
 
Stanovte si limity
Moderná technológia a pripojenie na internetovú sieť spôsobuje, že pracovať môžete neustále. Nesie to so sebou aj zodpovednosť byť stále pozorný a stále informovaný. Niektorých ľudí jednoducho láka nazerať do počítača a aj vo svojom voľnom čase sa venovať práci, aby náhodou niečo nezameškali. Aj toto je forma zásahu práce do súkromia. Je podstatné prijať nový systém, po práci jednoducho počítač vypnete a už ho neotvoríte. 
 
Doprajte si odpočinok 
Práca počas trávenia chvíľ doma vie vniesť do osobného života každého človeka veľký chaos, stres a dokonca aj úskosti. Musíte odpočívať, aby ste mohli naďalej produktívne a efektívne pracovať. Do svojho denného harmonogramu v diáry si nezabudnite vytvoriť priestor pre oddychovanie, prechádzky, trávenie času s rodinou alebo šport. Všetko, čo vás vie zrelaxovať. Pomoc druhým sa vypláca
Niektorí ľudia nachádzajú odpočinok a naplnenie v dobrovoľníctve. Peniaze vám síce nezarobí, ale zanechá uspokojujúci pocit zo seba samého. 
V rámci dobrých kolektívnych vzťahov v práci je potrebné, aby si ľudia navzájom pomáhali. Ak budeš mať ťažsiu chvíľku, nebudeš stíhať alebo niečomu rozumieť, sú tu pre teba tvoji kolegovia, ktorí ti radi poradia. 
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 4,12
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.