ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Netráp sa pohovorom! Máme pre teba základné rady, ako to zvládnuť

20.11.2020 18:53:01 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1965x

Pohovorom ťa budú všetci iba stresovať, najdôležitejšie je však nepodľahnúť panike, alebo naopak, úplne sa vykašľať na prípravu. Stres je dobrý, aby nás naštartoval, vieme sa lepšie sústrediť a pracujeme rýchlejšie, avšak – priveľa ho škodí. Prečítaj si ako sa pripraviť na pohovor úplne jednoducho a v pokoji. 
 

 

Vieš, čo hľadáš? 
Hľadáš brigádu a nevieš vlastne akú – čo by si chcel robiť? Náš tip je spísať si tvoje základné silné vlastnosti a zručnosti , prípadne aj skúsenosti z predošlých brigád, a následne hľadať. Ak si nerozhodný, tak aj toto môže pomôcť. 
 
Čo hľadá zamestnávateľ? 
Tiež je potrebné detailne čítať požiadavky, ktoré má zamestnávateľ na svojho zamestnanca. Väčšina záujemcov si síce prečíta hlavné body, ale hlbšie sa nad nimi nezamyslí. Napríklad môžeš to využiť pri tvorbe svojho životopisu a motivačného listu. Pokiaľ vieš, že ovládaš dané (povedzme) programy alebo vlastnosti prečo si ich nenapísať do životopisu. ide o to, že pre každú ponuku práce je potrebné akoby upraviť svoj životopis aj motivačný list – nemali by sa zasielať stále tie isté dookola. 
 
Čo si nemôžeš zabudnúť? 
Na Slovensku si väčšinou zamestnávateľ vytlačí svoju vlastnú kópiu tvojho životopisu, avšak pre istotu si vezmi aj svoju vlastnú. Zamestnávateľ ťa tiež pred pohovorom môže požiadať o kópie svojich diplomov alebo certifikátov (prípadne aj originály), ktoré si zmienil v svojom životopise. 
A čo si nebrať? Mobil, ale kto by sa dnes bez neho zaobišiel. Prines si ho, ale vypni zvonenia!
 
Nachystaj sa večer predtým...
Oblečenie aj účes si zvoľ radšej aj dva dni pred pohovorom – všetko sedí, je to čisté a ožehlené? Na to sa zameraj ako na prvé! 
Následne je tiež dôležité prezrieť si, kde sa máte so zamestnávateľom stretnúť. Musíš sa sústrediť hlavne na to, či je to miesto tebe dostupné, ako ti tam chodia spoje a ako skoro musíš ráno vstať, aby si to stihol. Hlavne nikdy nemeškaj!
 
Hľadáš ďalšie praktické rady na pohovor? Nájdeš ich u nás na Brigada.sk, spolu s našou širokou škálou brigádnických ponúk !
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 4,17
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.