ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Vreckové ti nestačí a potrebuješ peniaze? Na to sú tu brigády

3.10.2022 18:45:41 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 582x

Mnoho študentov počas aj mimo školského roku hľadá brigádu. Je to skvelá príležitosť ako nabrať nové pracovné skúsenoti a naučiť sa nové veci. Brigáda teda nie je iba o výplate, mladých ľudí učí samostatnosti, finančnej gramotnosti a zodpovednosti. Kde brigádu môžeš ešte dnes nájsť? 
 

 

Možno si práve zistil, že vreckové od rodičov už nebude stačiť, aby ti pokrylo všetky tvoje mesačné výdavky. Miesto toho, aby si ich žiadal o navýšenie, možno bude rozumnejšia cesta nájsť di dlhodobú brigádu. 
 
Kedy môžeš začať brigádovať? 
Pri brigádovaní sa podpisuje dohoda o výkone práce študenta. Na to, aby si ju mohol podpísať  musíš mať ukončenú povinnú 10 -ročnú školskú dochádzku, teda ak už si dovŕšil 16 rokov. 
 
Čo ak ešte nemáš 16 rokov?
O brigády majú stále väčší  záujem aj mladšie ročníky, napríklad 14 alebo 15-roční študenti. No tí musia ešte počkať. 
Ak do tejto skupinky zapadáš aj ty, nezúfaj. Pokiaľ budeš dôkladne hľadať a pravidelne sledovať pracovné ponuky, možno sa dopracuješ k ľahší prácam, napríklad na rôznych športových alebo umeleckých podujatiach, kde sa môžu zúčastniť aj ľudia pod 16 rokov. Kde brigádu hľadať? 
Najskôr sa môžeš rozhliadnuť po svojom okolí. Opýtaj sa známych, kamarátov alebo rodinných príslušníkov, či o nejakej brigádnickej ponuke pre študentov nevedia. Možno budeš mať šťastie. 
 
Pokiaľ si sa kvôli štúdiu presťahoval do väčšieho mesta, môžeš využiť mnoho možností privyrobenia. Skús viac spoznávať mesto, všímaj si predajne, reštaurácie, bary alebo kaviarne, kde môžu potebovať pomoc. 
 
Najideálnejšou cestou, ako hľadať brigádu je prezerať internet. Dnes už na rôznych stránkach alebo aj sociálnych sieťach nájdeš brigády. Nemusia byť však overené a bezpečné. Preto odporúčame prezerať a hľadať brigády cez intertné portály, ako napríklad Brigada.sk. 
 
Brigada.sk je inzertný portál, ktorí už dlhodobo inzeruje. Zamestnávatelia tam pridávajú stále nové ponuky, sú rôznoraké, nájdeš tu ponuky z rôznych kútov Slovenska a dokonca aj zo zahraničia. 
 
Ak hľadá brigádu v konkrétnom odbore, hľadaj podľa kategórie. Najlepšie je aj tak hľadať v tvojom okolí, aby si stíhal chodiť do školy a zároveň neal problém sa dostaviť na brigádu načas. V tomto prípade využi vyhľadávanie podľa krajov a okresov. 
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,74
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.