ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Pozitívne stránky čítania kníh!

12.10.2020 11:15:54 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1691x

Čítanie nie je nudné, ako si mnoho ľudí myslí – má svoje čaro a rovnako tak aj benefity pre našej mentálne, ako aj fyzické zdravie.

 

Kto by nemiloval tiché posedenie s čajom pri dobrej knihe? Čítanie kníh má toho mnoho čo vie dať – okrem relaxu sú to napríklad aj tieto benefity:
 
Zlepšuje tvoju pamäť a sústredenie
Čítania kníh sa mnohí vyhýbajú hlavne z dôvodu netrpezlivosti alebo lenivosti. Čítanie ako koníček nemusí pasovať každému, je však dobré ho ako hobby aspoň zvážiť. Čítanie zlepšuje pamäť a tiež  pomáha lepšej koncentrácii – ako v práci, tak aj v škole.
Keď čítaš nejaký zaujímavý príbeh väčšinou si musíš zapamätať všetky hlavné postavy, no nie? Plus ich charakteristiku alebo výzor. Týmto spôsobom trénuješ svoj mozog.
 
Cvičíš si ním mozog
Čítanie je vlastne taká posilňovňa pre mozog. Rovnako ako chodíš do fitka aby si vyzeral dobre, je možno na čase siahnuť aj po knihe a vyšportovať svoj mozog. Vedecké štúdie dokázali, že ľudia , ktorí počas života aktívne čítali majú menšiu šancu ochorieť alzheimerovou chorobou alebo demenciou.
 
Redukuje stres
Kto v dnešnej dobe nie je vystresovaný? Každý  hľadá nejaké lacné a hlavne jednoduché východisko sa ako sa z neho vymaniť a pritom je odpoveď všade okolo nás. Knihy sú skvelým spôsobom, ako sa zbaviť stresových situácií, alebo z nich aspoň nachvíľu ujsť.
 
Rozširuje náš obzor poznania
Ako raz povedal slávny Denis Diderot: Nebojte sa človeka, ktorý prečítal mnoho kníh, ale toho, ktorý prečítal iba jednu. Tým, že budeš čítať viac kníh sa ti otvorí úplne nový svet. Pomocou kníh ľudia šíria svoje myšlienky a poznatky – jednoducho, čím viac kníh prečítaš, tým viac sa budeš vzdelávať, či ide o život alebo o nejakú konkrétnu časť odboru. Literatúra ti ponúkne rôzne hľadiská, donúti ťa sa zamyslieť a myslieť.
 
Zaujal ťa článok? Prečítaj si ho celý na Brigada.sk.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,89
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.