ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Poznáte čaro boutique gitár?

14.5.2021 10:11:04 |
https://www.aurainstruments.com | Počet zobrazení: 1379x

Čo si predstavíte pod pojmom butik? Pravdepodobne obchod s oblečením. Second hand obchod s použitým oblečením alebo luxusný obchodík s vintage a retro kúskami, ktoré sú niečím iné?

Butique gitary 

Kvalitné Boutique gitary alebo butikové gitary sú presne tie, ktoré sú jedinečné a ojedinelé. Ale prečo sú také špeciálne?
 
Butiková gitara je opakom veľkej značkovej gitary. Butikové gitary sú zvyčajne ručne vyrábané gitary, vyrobené na kvalitu a remeselné spracovanie. Z hľadiska komponentov a materiálov sú jedny z najlepších. Rozpoznali by ste na koncerte butikovú gitaru od tej “normálnej”?
Prečo je butiková gitara vzácna?
Materiál
Ak chcete najlepší hotový výrobok, musíte začať s najlepšími materiálmi. Problém je v tom, že cieľom výrobcu veľkého množstva gitár nie je vyrábať najlepšie gitary, ale skôr množstvo. Je to klasický prístup kvantita nad kvalitou. Tu je rozdiel od butikových gitár. Skutočne kvalitné drevo sa dnes hľadá ťažko, ale to výrobcov butikových gitár neodrádza. Pre nich je kvalita dôležitá, preto sú ochotní vynaložiť úsilie a aj zaplatiť viac za kvalitne drevo.
Výroba
Fabriky a závody, ktoré vyrábajú veľké množstvo gitár, nevenujú kvalite až takú pozornosť. Výrobcovia butikových gitár si naopak dávajú záležať a všetky komponenty sú vyrábané ručne. A navyše sú to profesionáli. 
Nastavenie
Správne nastavenie gitary je základ. Ak gitara nehrá správne, u muzikantov nepochodíte. Správne nastavenie gitary si však vyžaduje čas a zručnosť a toto pri masových produktoch nenájdete.
Prispôsobenie
Veľké množstvo gitár, sa objednáva špeciálne pre zákazníkov, a tak sú gitary vyrábané podľa želaní hudobníkov. Každá jedna gitara je tak konštruovaná individuálne.
Hodnota
Butikové gitary ponúkajú hodnotu. Pretože sú obmedzené vo výrobe a ich vynikajúca kvalita znamená, že ešte stále budú hrať aj o niekoľko desiatok rokov neskôr. Investícia do týchto gitár je na celý život.
 
Keďže sa hovorí, že hudba je liekom pre duševné zdravie, aký je váš vzťah k hudbe? Zakúpili by ste si aj vy takúto vzácnosť?

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,20
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.