ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Poznáte týchto 5 zdravotných účinkov fínskej kade?

12.5.2021 14:03:12 |
http://scandispa.com | Počet zobrazení: 1460x

Ani vy neviete niekedy, čo so začatým večerom? Čo tak spojiť úžitok s príjemným? Fínske kade vám môžu zabezpečiť relaxačný záver ťažkého dňa. No nielen to. Vedeli ste, že kúpanie sa v kadi môže mať aj benefičné účinky pre vaše zdravie?

Účinky fínskej kade, o ktorých by ste mali určite vedieť  Zlepšuje náladu


Jednou z najpríjemnejších vecí fínskej kade je to, že sa v nej môžete kúpať počas celého roka. Voda je teplá, príjemná - to nie je dobrý pocit. Telo ponorené v teplej vode dokáže produkovať endorfíny, teda hormóny šťastia, čo znamená, že močenie v teplej vode vás môže skutočne potešiť.


Zlepšuje spánok


Vo svete, ktorý je hektickejší, sa problém nespavosti stáva čoraz častejším. Ale vedeli ste, že niektorí ľudia sa kvôli riešeniu nespavosti rozhodli práve pre kúpeľ vo vírivej vode? Kúpanie vie byt relaxačné a tým vie rýchlo navodiť aj pocit ospalosti, a to tým, že podporuje tvorbu melatonínu v tele. 
 


Uľavuje od stresu


Stres je tichým zabijakom v našej prepracovanej kultúre. Jeho následky ako svalové napätie, bolesti hlavy a únava, môžu viesť k vážnym zdravotným problémom. Teplo zvyšuje prietok krvi. Uvoľňujúci relaxačný kúpeľ je neoceniteľným spôsobom zlepšenia celkového zdravia ako aj na odbúranie stresu.  


Účinky pre krásu


Horúca voda a para sa už niekoľko rokov považuje za jeden z liečivých spôsobov pre pokožku. Teplá voda otvára póry a umožňuje tak zmyť všetky nečistoty, ktoré sa vám tam môžu usadiť. Nehovoriac o tom, že potenie pomáha aj pri detoxikácii, čo môže mať pozitívny vplyv, aj na chudnutie.


Posilňuje imunitu


Pravidelný kúpeľ môže mať pozitívny vplyv na imunitný systém človeka. Môže dokonca pomôcť pri zvýšenom tlaku, cukrovke či boji proti zápalovým procesom v tele. Určite by ste mali kúpanie vyskúšať počas obdobia jesene a jari, kedy je imunitný systém najviac v ohrození.

Výhody kúpania vo fínskej kadi môžu byť veľmi prospešné. Fínsku kaďu si môžete vychutnať v každom ročnom období a možno, že tento rok kúpanie v nej nahradí aj vašu dovolenku pri mori.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,26
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.