ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Reflexné prvky pre viac bezpečnosti na cestách

27.3.2021 16:06:00 |
www.altima.sk | Počet zobrazení: 1722x

Zlá viditeľnosť na cestách je jednou z najčastejších príčin usmrtení chodcov a cyklistov. Nech už idete kamkoľvek, to najmenej, čo môžete pre seba urobiť je dbať na to, aby ste boli videní účastníkmi cestnej premávky. Ako jednoducho a rýchlo sa môžete na cestách chrániť, vám prezradíme v tomto článku.

Bezpečnosť na cestách vďaka reflexným prvkom 

Chodci
 
Chodci by nemali počas hmlistých a zamračených dní nosiť tmavé oblečenie. Či už idete do školy, do obchodov alebo na prechádzku so psom noste žiarivé farby, reflexné prvky a reflexné oblečenie.
 
 
Tip: Buďte pozorní, všímajte si okolie. Nepočúvajte hudbu a mobilný telefón radšej nechajte vo vrecku. 
 
Vaše deti veďte k samostatnosti a zodpovednosti, tým, že ich poučíte o pravidlách cestnej premávky ako aj na priechode pre chodcov. Vyberte im tašku alebo ruksak s prúžkami na zvýšenú viditeľnosť. Na kabáty a oblečenie im môžete pripevniť reflexné pásky a na tašky sa dajú použiť samolepky.
Cyklisti
Mnoho ľudí, ktorí za tmy jazdia na bicykloch, predpokladá, že pouličné osvetlenie stačí na to, aby ich vodiči videli. No bohužiaľ to tak nie je. Vodiči pri jazde autom hľadajú svetlá a, keď sa objaví cyklista bez svetiel, môže to byt' nemilé prekvapenie.
 
V noci musí mať váš bicykel osvietenie, taktiež by mal byť vybavený červeným zadným svetlom. Noste reflexne oblečenie a na pohyblivých častiach, ako členky a kolená noste reflexne pásky. 
 
Žiarivý, lesklý bicykel a svetlá prilba zvýšia vaše šance na to, že vás niekto uvidí. Bezpečnosť na cestách je dôležitá. Myslite na to, že aj napriek tomu, ako jasne a viditeľne ste oblečení, choďte a jazdite v presvedčení, že vás iní účastníci cestnej premávky nemusia vidieť.
Pre vodičov


Pravidelne kontrolujte funkčnosť všetkých svetiel a používajte ich. Ak vás nevidno a nefunguje vám žiadne svetlo, porušujete predpisy cestnej premávky.


Nepoužívajte predné ani zadné hmlové svetlá, pokiaľ nie je vážne znížená viditeľnosť.


Snažte sa udržiavať auto čisté, aby ho bolo lepšie ho vidieť. Nezabudnite, že čistenie vnútorných aj vonkajších zrkadiel a okien, pre lepšiu viditeľnosť.


Myslite na to, že niektorí účastníci cestnej premávky možno nerobia nič pre to, aby sa zviditeľnili. Lepšie použitie svetiel vám pomôže vidieť ich a vyhnúť sa možným rizikám.

 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,95
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.