ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Starostlivosť o psa nie je len o zábave

22.9.2020 16:02:11 |
www.caskrmeni.cz | Počet zobrazení: 1756x

Ak uvažujeme nad tým, že sa má stať súčasťou nášho života pes, mali by sme sa zamyslieť nad záväzkom, čo všetko obnáša takáto kúpa psa. Je na to naša rodina pripravená ? Čo všetko potrebujeme zvážiť pred príchodom psa do domácnosti?

Na čo nezabudnúť pred kúpou psa? 

Pes bude potrebovať našu pozornosť, lásku počas celého života - nielen pár dní v roku. Stane sa našou každodennou súčasťou života, mnoho majiteľov psov s nimi chodí dokonca aj na dovolenky. Ak sme presvedčení, že sme dostatočne pripravení doniesť domov psa - Tak smelo do toho! Veď, predsa pes je najlepší priateľ človeka.
 
 
O psa je potrebné sa dobre starať a venovať mu všetok voľný čas a správne ho vychovávať už od malička. Každý zdravý pes si vyžaduje určite aj správnu hygienu. Samozrejmosťou by malo byť pravidelné kúpanie za použitia prípravkov určených pre psov.
 
 
Dôležitá pomôcka pri starostlivosti o psa je kefa na česanie srsť a holiaci strojček na strihanie srsti. Je dôležité kontrolovať oči a uši - či nie sú zapálené. U niektorých druhov psov je vhodné sa starať aj o ich ústnu dutinu. 
 
 
Dôležité je aj to, aby sme nezabudli na strihanie pazúrikov na labkách. Ak máme obavy bojíme sa strihať pazúriky je vhodné, aby sme navštívili zverolekára. V súčasnosti sa otvárajú aj mnohé psie salóny, kde tieto procedúry vykonávajú vyškolení zamestnanci.
 
 
V letných obdobiach je dôležité vždy po prechádzke skontrolovať či nemá náš miláčik kliešte alebo blchy. Ak bývame v dome a máme nášho psa na dvore v koterci je dôležité, aby sme pravidelne čistili búdu a dezinfokovali ju. Ak bývame v byte, tak to isté platí aj pre pelech. Prípadne si môžeme pozrieť, návod ako postupovať pri alergii na zvieratá.
 
 
Našou hlavnou povinnosťou je, keď prinesieme psa do domácnosti zabezpečiť mu zverolekársku starostlivosť, zabezpečiť mu pravidelné očkovanie, robiť preventívne prehliadky aspoň raz do roka. 
 
 
Netreba zabúdať ani na odčervovanie. Ak sme predtým nemali žiadneho psa je vhodné sa o všetkom informovať či u dlhodobých chovateľov alebo u nášho zverolekára.
 
 
Treba dbať aj na výchovu psa. S výchovou psa je potrebné začať už od útleho šteniatka. Ak sme si zadovážili nejakého staršieho psa od nejakého chovateľa a nie je vycvičený, bude tu určite omnoho náročnejšie. Práve, preto každý chovateľ radí, aby pred kúpou psa sme zvážili a kúpili si šteniatko. Aby si na nás zvykol a, aby sme sa mu venovali už od mala. Predsa je lepšie, keď je pes vycvičený a poslúcha, no nie?
 
Ako si správne vybrať plemeno psa?
 
Predtým než si nejakého psa donesieme do domácnosti je potrebné si poriadne naštudovať všetky informácie či na internete alebo sa informovať u zverolekárov o plemene psovi, ktorý nás najviac zaujíma. 
 
 
Určite si netreba vyberať psa podľa vzhľadu, ale dobre si treba premyslieť o akú rasu sa rozhodneme.
 
 
Myslím, že je dôležité hlavne vedieť, aký je ten pes, akú má povahu. Avšak určite treba zohľadniť či bývame v dome alebo v byte. Nie, každé plemeno psa môže bývať aj v bytových objektoch. Každý pes potrebuje svoje súkromie, svoj osobný priestor na relax.
 
Ako správne vybrať vhodné krmivo
 
Toto je druhá najdôležitejšia otázka, ktorú si položíme pri kúpe psa. Je veľmi potrebné, aby mal pes zdravú výživu.  Najobľúbenejšou a najpoužívanejšou možnosťou je suchá granulovaná potrava, ktorej výhodou je vyvážený pokrm obohatení o minerály vitamíny, ktoré každý pes potrebuje pre svoje zdravie a správny vývin.
 
 
Pred rozhodnutím pri výbere granúl je potrebné si zistiť všetky informácie, čo tie granule obsahujú. Je dôležité si pozrieť zloženie, ktoré je uvedené hneď na obale. Treba si všímať koľko obsahu mäsa a koľko ostatných zložiek. Vhodné je vybrať si pre psa aj obľúbené sušené pamlsky - ktoré sú veľmi nápomocné pri výcviku psa ako odmena.
 
 
Pred kúpou psa, by si mal, každý uvedomiť či zvládne celkovú starostlivosť. Predsa pes nie je hračka, ktorú môžeme len tak odložiť a potom vybrať, kedy sa nám bude chcieť. Je to veľká zodpovednosť z každej strany.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,57
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.