ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Syndróm podvodníka, ako sa s ním vysporiadať?

19.4.2022 17:45:20 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 640x

Syndróm podvodníka je psychický stav, kedy sa človek cíti menejcenný a má na seba vysoké nároky voči práci. Nejde o to, že nie je talentovaný alebo nedisponuje požadovanými vedomosťami a zručnosťami v svojom zamestnaní. Opak je pravdou. Títo ľudia však takéto pocity prežívajú každý deň. 
 

 

Ako sa prejavuje syndróm podvodníka? 
 
Pocit, že si v svojom zamestnaní iba náhodou 
Ľudia, ktorí trpia syndrómom podvodníka sa často zacyklia v pochybnostiach o svojich schopnostiach, zričnostiach alebo talente vykonávať svoju prácu. Je to pocit, akoby ste sa ocitli v práci iba šťastnou náhodou a vôbec nedosahujete úroveň svojich kolegov. 
Následne prichdáza strach, že niekto z práce tieto medzery objaví a vystaví vás poníženiu, prípadne z práce vyhodí. 
 
Vysoké nároky šéfa a kolegov
Zadanie úloh alebo cieľov, ktoré vám kolegovia alevo šéf zadá, sa zdajú nesplniteľné. Títo ľudia si myslia, že nikdy nedosiahnu uspokojiteľného výsledku. Často na seba príliš tlačia a snažia sa o perfekcionizmus, čoho výsledkom je stres a úzkosti z práce.
 
Strata ambícií 
Pocity menejcennosti a nedokonalosti vytláčajú ambície. Títo ľudia sa veľmi často ensnažia zmeniť zamestnanie alebo sa snažiť o povýšenie. Jednak je to preto, lebo si myslia, že by to nezvládli a po druhé, pretože nemajú na to dostatočné vedomosti a schopnosti. Opak však býva pravdou. Okrem toho aj: 


Pocit, že neustále musíš o sebe klamať


Strach, že niekto objaví, že nie si až tak dobrý zamestnanec


Pocit, že nezapadáš do kolektívu


 
U niekoho sa syndróm podvodníka objaví iba na prvý týždeň v novej práci, čo je celkom prirodzené. U niekoho však tieto skľučujúce pocity vedia pretrvať dlhšie a dokonca sa opakovať v rôznych prácach. Čo pomáha zmierniť tieto nepríjemné pocity? 
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,26
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.