ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Vedeli ste, že fajčenie môže súvisieť aj s depresiou?

3.7.2020 11:00:33 |
https://www.biorezonancia.sk | Počet zobrazení: 4138x

Rok 2020 je pre Ligu za duševné zdravie SR veľkým míľnikom. Spustili masívnu kampaň a závoveň výzvu pre všetkým obyvateľov Slovenskej republiky s názvom “Začnime si vážiť dušu”. Jej úlohou je dať do pozornosti, že aj starostlivosť o dušu je viac než potrebná.

Fajčenie a depresie. 

Rok 2020 je pre Ligu za duševné zdravie SR veľkým míľnikom. Spustili masívnu kampaň a závoveň výzvu pre všetkým obyvateľov Slovenskej republiky s názvom “Začnime si vážiť dušu”. Jej úlohou je dať do pozornosti, že aj starostlivosť o dušu je viac než potrebná. 
 
 
Určite nás neprekvapí tvrdenie, že s depresiou sa stretol každý z nás - hoci len nepriamo u priateľa či známeho. Štatisticky sa depresia vyskytne raz za život u každého piateho človeka. Pritom to o niekom vôbec nemusíme vedieť. Ak spozorujete jej príznaky, depresiu je vhodné riešiť
 
 
Aj v prípade, že nemáme vlastnú skúsenosť s depresiou či stavmi úzkosti, každý z nás si určite prešiel ťažkým obdobím pracovnej zaneprázdnenosti, vyťaženosti či obrovnej únavy alebo zlej nálady.
 
 
Keď sa veľa našich povinností spojí s nedostatkom energie, možno z času na čas pocítime stratu motivácie, začneme mrhať časom s činnosťami, pri ktorých sa iba zašívame a chceme si pri nich oddýchnuť. Po zbytočnom strácaní času zrazu možno zistíme, že nestíhame plniť zadané činnosti a dostávame sa do začarovaného kruhu.
 
 
Mnohí z nás môžu začať hľadať istú úľavu od tohto nechceného kolobehu.
 
 
Jedným z nich je napríklad aj fajčenie. Nie len, že nám prinesie “výhodu” častého odreagovania sa v podobe fajčiarskych prestávok. Dá nám na chvíľu zdanlivý pocit pokoja prostredníctvom nikotínu. Na chvíľu sa uvoľníme a pocítime úľavu.
 
 
Dokedy to však bude takto fungovať?
 
 
Raz zistíme, že fajčenie nám viac berie ako dáva - či už po finančnej alebo zdravotnej stránke. Najdôležitejším krokom v tom momente sa pre nás stáva rozhodnutie prestať fajčiť.
 
 
Sú typy ľudí, ktorí sa dokážu zaťať a prestanú s tým zo dňa na deň. 
 
 
Niet pochýb, že po tomto rozhodnutí budeme musieť zo seba dlhodobo vydávať ešte veľa úsilia a mať pevnú vôľu. V dnešnej dobe však už nájdeme veľa spôsobov ako si pomôcť. Od nikotínových žuvačiek, cez obmedzenie návštev fajčiarskych barov až po nečakané spôsoby, ako napr. biorezonancia, ktorá nám údajne tiež môže pomôcť prestať fajčiť.
 
Tým, že prestaneme fajčiť však neodstránime problém, pre ktorý sme s ním začali. Je potrebné ísť hlbšie a dostať sa k jeho pravej podstate. Dôležité je uvedomiť si, že prišiel čas na zmenu a neustále na tom pracovať. 
 
 
V prípade, že si nie sme dosť istí a nedokážeme sa zaprieť, je vhodné vyhľadať odbornú pomoc.

 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 4,04
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.