ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Vytvor si grafický životopis a prekvap

9.10.2019 10:02:05 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1387x

Moderná doba vyžaduje moderné riešenia. Okrem toho, že sa všetko digitalizuje, je potrebné tým aj žiť. Patrí k tomu aj tvorba nového životopisu.

 

Rozmýšľal si už nad tým, že by si si vytvoril nový životopis, v novej podobe a trochu kreatívnejší? Ak ovládať grafické programy, alebo máš známych, ktorí nemajú problém ti s tým pomôcť, tak si na správnej strane. Grafické životopisy pomáhajú najmä zaujať, čo je veľmi rozhodné pri pozývaní na pohovor. Sú zamestnania, ktoré tieto vyššie štandardy nevyžadujú, no ak vieš, že sa chystáš bojovať s veľkou konkurenciou, radšej sa na to priprav.
 
Určite si každý vyskúšal robenie životopisu sám a potom zistil, že sú na to systémy, ktoré to spravia za teba! Áno, šetrí to čas a je to jednoduchšie. No, čo ak práve kvôli našej pohodlnosti sme neboli pozvaný na ten pohovor, ktorý sme si plánovali? Nuž, je potrebné dať do toho o niečo viac, najmä ak sa hlásiš pre kreatívne povolanie.
Rozhoduje o tom naozaj pozícia , o ktorú sa zaujímame. Ak je záujem o zamestnanie naozaj veľký, potrebuješ vynikať, preto nie je niekedy od veci pouvažovať nad svojou úplne prvou prezentáciou u zamestnávateľa.
 
Čo je vhodné?
Prezri si už navrhnuté životopisy a nechaj sa inšpirovať. Ide hlavne o hravý spôsob, ako upútať informáciami o sebe. už len takým jednoduchým pridaním infografiky. Dávaj však pozor na mieru. Nič by sa nemalo preháňať a rovnako to je aj s pridaním farieb do CV.
 
Všetko musí ladiť
Jedná sa najmä o farby, ktoré by mali k sebe pasovať najlepšie ako vedia, preferujú sa najmä jemné a zemité, ktoré nijako nedráždia oko, samozrejme, sem-tam nejaký akcent nie je nanič.
Platí to aj pre výber štýlu písma. Neprekombinuj celú stránku tvojho životopisu inými štýlmi, ktoré k sebe vôbec nepasujú. Skús siahnuť po čitateľnej klasike a iba jednom fonte. Taktiež si priebežne svoj životopis prezeraj a kontroluj možné chyby alebo doladenie detailov, ako je napríklad správna os a zarovnanie. Aj najmenší detail je po tlači alebo posielaní vidieť.
 
Nachádza sa tu aj jedna špeciálna skupina životopisov, ktorá je určená výhradne pre kreatívcov. Ide najmä o extravagantnejšiu výrobu svojho životopisu, napríklad pridaním kaligrafie, kresby alebo obalu, prípadne tlač na špeciálny papier. Tiež záleží, v ktorom odvetví to podľa  teba bude primerané.
Držíme palce.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,21
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.