ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Zábavné aktivity pre deti v exteriéri

3.9.2021 08:33:57 |
Obrázok od Hai Nguyen Tien z Pixabay | Počet zobrazení: 1503x

Máte záhradu alebo terasu a hľadáte tipy, ako zabaviť vaše deti počas slnečných dní? Aktivít, ktoré záhrada ponúka, je mnoho. Preto by ste ju určite mali využiť na zabavenie vašich potomkov, kde môžu stráviť príjemné chvíle.

Varenie 

Deti milujú, keď sa môžu cítiť ako dospelí a určite vám radi pomáhajú aj v kuchyni. Prečo, teda nevyužiť slnečné dni na to aby si sami vytvorili vlastný nápoj, ovocný šalát alebo zeleninový tanier priamo v záhradke? Pripravte im nádoby a suroviny a deti sa môžu pustiť do varenia.

Hra s vedrami 

Postavte deťom vedľa seba vedrá rôznych veľkostí a ich úlohou bude triafať do nich loptičky z určitej vzdialenosti. Každé vedro bude reprezentovať určitý počet bodov, teda čím menšie vedro, tým väčší počet bodov. Na konci sa spočítajú body a ten kto dosiahne najvyšší počet bodov, vyhrá.

Tip: Ak máte dostatočne veľkú záhradu, zaobstarajte deťom elektrické štvorkolky pre deti.

Hranie pod strechou 

Deti určite ocenia ak sa budú môcť hrať vonku aj napriek zlému počasiu. Vtedy je fajn, keď majú záhradný altánok alebo iný prístrešok, kde budú môcť rozvíjať svoje kreatívne schopnosti. Môžu si tak kresliť, maľovať, vytvárať rôzne dekorácie alebo si čítať.

Tip: K deťom sa môžete pridať aj vy, zahrať si s nimi rôzne spoločenské hry a užiť si plnohodnotne chvíle ako rodina.

Hľadanie pokladu 

Deti môžete zabaviť aj pátraním po "poklade". Veľmi jednoduchá hra, ktorá ich môže zamestnať na cely deň. Umiestnite po záhrade a na rôzne miesta sáčky, v ktorých ukryjete predmety alebo na papier napíšte úlohy, ktoré deti musia splniť, alebo hľadať. Úlohou detí tak bude nachádzať rozličné predmety a plniť rôzne úlohy, čo môžu byť' napríklad matematické príklady, rôzne otázky a podobne. Tieto by tak mali odkazovať na miesto, kde sa poklad nachádza. 

Hra vonku deti zabaví, ale aj unaví. A vy si večer tak môžete užiť na záhrade alebo na vašej útulnej terase príjemné chvíle pri vašom obľúbenom drinku, alebo knihe.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 1,36
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.