ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Zarábanie v zahraničí? Vyvaruj sa týmto veciam!

22.8.2019 12:16:37 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 1574x

Práca v zahraničí ponúk vyšší zárobok. Kedy tejto ponuke veriť a kedy nie?

 

Stále viac a viac mladých ľudí opúšťa svoju rodnú zem, aby sa priučili novej reči, novým kultúram, alebo si proste privyrobili a študovali. Všetko je to krásne, však? Vždy je dobré vedieť, ktorým veciam sa vyvarovať  a kedy od zmluvy radšej odstúpiť, než sa niečomu alebo niekomu upísať. 
 
Nepodpisuj zmluvu ak: 


ak je v cudzom jazyku (Ihneď je vidieť, že ide o nejaký trik. Buď si ju daj preložiť, alebo ju vôbec nepodpisuj)


ak ti je niečo nejasné (Je ti nejasné kde budeš ubytovaný? O tomto meste si ešte nepočul? Pekne si všetko nechaj vysvetliť, prípadne si detaily doštuduj sám)


Je jedno či sa chystáš svoj pobyt zrealizovať pomocou agentúry alebo známeho. Vždy je dôležité si zamestnávateľa vyhľadať a všetko preveriť. Skúsiť volať a pýtať sa. 
 
Máme niekoľko rád:


Svoj odchod vždy ohlás svojim rodičom a priateľom. Daj im svoju adresu a prípadne sa dohodnite o tom, kedy sa im budeš ozývať. Skontroluj si doklady a taktiež navštív doktora. Aj keď sa cítiš dobre, vždy je to aspoň istota. Do mobilu si stiahni aj dôležité telefónne čísla, ktoré by ti mohli pomôcť v krízových situáciách. 


 
Ak vyrážaš do krajiny, ktorá ti nie je presne známa oboznám sa s ich kultúrou a patrične ju rešpektuj. Možno by bolo dobré skúsiť aj podobné oblečenie, ako je tam bežne nosené. Zapadneš tak rýchlejšie. 
Okrem spoznávania kultúry je dôležité aj spoznávanie konkrétneho mesta/ dedinky, v ktorej budeš ubytovaný. Zisti si stabilitu, kriminalitu- teda, ktoré miesta môžu byť nebezpečné a ktoré môžeš v kľude navštíviť.
Oboznám sa aj s počasím a klímou, rovnako ako aj právom a zákonmi. Na škodu nie je ani znalosť mestskej dopravy. Jedna z najdôležitejších vecí je aj jedlo a pitná voda. 
 
Prajeme ti veľa skúseností a skvelých zážitkov. Vycestovanie do zahraničia ako také, je zážitok. Otestuje to tvoje schopnosti sa adaptovať a aj sa učiť niečo nové. Nedaj sa odradiť.

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 3,51
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.