ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Zaujímavosti zo sveta tuningu áut: poznáte Japan Racing?

18.3.2022 12:26:57 |
Photo by dom on Unsplash | Počet zobrazení: 2301x

Počuli ste už o značke Japan Racing alebo skrátene JR? Viete, aké výhody ich disky majú a odkiaľ pochádzajú? Ak hľadáte dizajnové disky za skvelú cenu, táto značka môže byť presne tým, čo ste doteraz hľadali.

Čo je to Japan Racing?  

Vo svete tuningu áut je značka Japan Racing už známym menom. Táto značka sa z nesmelej novinky na trhu stala fenoménom. Patrí k najvyhľadávanejším výrobcom diskov z ľahkých zliatin. Dizajn je nepopierateľne ovplyvnený japonskou tuningovou scénou. 

Značka je výnimočná silným marketingom, cenovou dostupnosťou a predovšetkým tuningové disky Japan Racing vyzerajú skvelo.

Pre koho sú určené?  

Vďaka tomu, že výrobca hliníkových diskov ponúka viac ako 3000 modelov na takmer každé vozidlo, môže po nich siahnuť ktokoľvek, komu padli do oka. Od 15 po 22 palcové disky na stance, drift, race a iné. Novinkou sú modely Superlight SL-01, ktoré sú dostupné iba v rozmeroch R18 a R19, napriek tomu začínajú na vynikajúcej váhe 8.5kg v rozmere 18x8,5.
 
Pre fanúšikov offroadu je v ponuke 10 modelov zo série JRX aj pre vozidlá so 6 dierovou roztečou. Viacero modelov je dokonca možné navŕtať do Vami požadovanej rozteče, či upraviť ET v rozsahu približne 15mm.

Výroba  

Značka pochádza z Poľska avšak málokto tuší, že rovnako ako svetoznáme značky Vossen, Ispiri, 3SDM alebo Rohana, tak aj Japan Racing sa vyrába na Taiwane v rovnakých výrobných fabrikách.

Materiál 

Disky Japan Racing sa radia k hliníkovým alebo inak prezývaným aj ALU diskom. Plechové vs. hliníkové disky je už známa dilema pre množstvo vodičov. Pri výbere rozhoduje cena, vzhľad, jazdné vlastnosti, odolnosť a predovšetkým bezpečnosť.

ALU kolesá 

Poznáte históriu ALU kolies od ich počiatku? Tie sa začali používať už v roku 1948 v USA. Najprv tieto kolesá dostali kamióny a od Cadillacu, cez Mustang sa dostali do každodenného života. Oproti plechovým diskom sú menej náročné na údržbu, odolnejšie voči hrdzi a podstatne ľahšie. Ľahkosť nielenže šetrí spotrebu, ale aj skracuje brzdnú dráhu. Tieto vlastnosti teda nájdete aj u JR diskov.

Výhody kolies Japan Racing 

– ľahkosť
– pevnosť
– atraktívny vzhľad
– pomerne nízka cena 
– bezpečnosť 
– kvalitné spracovanie 
– široký výber farieb, tvarov a rozmerov

Bezpečnosť na prvom mieste  

Nech už sa rozhodnete pre akékoľvek disky dbajte v prvom rade na bezpečnosť. Vyberajte kvalitné značkové disky od známych predajcov. Ubezpečte sa, že nekupujete “fejk” a disky disponujú potrebnými certifikátmi.

Nezabudnite na povinnú výbavu 

Popri atraktívnom vzhľade vášho auta musíte myslieť aj na to, čo máte vnútri. Nezabudnite teda ani na povinnú výbavu auta. Aby ste sa vyhli pokutám a vždy boli pripravení na každú situáciu, je nutné mať v poriadku povinnú výbavu. Vo vašom aute, by teda za žiadnych okolností nemal chýbať: 
– výstražný trojuholník 
– neporušená autolekárnička 
– rezervné koleso (vrátane disku)
– reflexný odev 

Natália VárošováSEO služby a copywriting

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,34
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.