ELEARNING.SK | PR SPRÁVY | GSGROUP | NAJDES.SK | BRIGÁDY, PRÁCA | GLOBALOFFICE.SK | REGISTRAČNÉ VIRTUÁlNE SÍDLO FIRMY | MINCE | CMS | ESHOP | TESTIVA
Prihlásenie:
>Staňte sa redaktorom eQuark.sk

eQuark.sk

Anketa

Ak by ste o tom mohli rozhodnúť práve vy, zaradili by ste Pluto opäť medzi planéty?

Quark
picture

Zručnosti, ktoré dokážete univerzálne využiť

26.8.2022 18:02:35 | Redakcia portálu
https://www.brigada.sk/ | Počet zobrazení: 576x

Zručnosti, ktoré sa dajú univerzálne využiť, prenosné zručnosti. Je ich viacero a ocení ich každý zamestnávateľ. Každá práca vyžaduje okrem odborných znalostí aj set vlastností a schopností, ktoré by mal mať, napríklad komunikatívnosť, základné znalosti PC zručností alebo znalosť cudzích jazykov. Zistite, čo sú prenosné zručnosti a ako ich využiť.
 

 

Čo sú prenosné zručnosti? 
 
Význam prenosných zručností sa skrýva už v ich názve - dajú sa preniesť, sú flexibilné a môžete ich využiť pri rôznych pracovných profesiách.
U niekoho sa niektoré prenosné zručnosti rozvíjajú už od destsva, jednoducho sa k ním dá dostať aj počas školských aktivít, dobrovoľníckych činností, stáží a hlavne brigád. 
Brigády sú skvelou príležitosťou, ako rozšíriť svoje pracovné skúsenosti, ale tiež dokonaliť alebo objaviť úplne nové zručnosti. 
 
Príklady prenosných zručností
 


Verbálna a neverbálna komunikácia 


Dochvíľnosť


Základné matematické zručnosti


Organizovanosť


Obsluha PC a znalosť základných programov, anpríklad Microsoft Office


Vyhľadávanie informácií a oslovovanie dodávateľov


Znalosť cudzích jazykov


Poskytovanie a prijímanie kritiky


Schopnosť pracovať v tíme


Samostatnosť


Dodržiavanie deadlinov


Kritické myslenie


Analytické myslenie

Ako využiť prenosné zručnosti?
 
Sú flexibilné a teda ich môžeš preniesť z jedenj profesie do druhej. Napríklad, ak si stážoval alebo brigádoval v zahraničí a osvojil si cudzi jazyk, túto novú znalosť môžeš využiť aj v inej práci, kde sa to vyžaduje. Pracoval si ako recepčná alebo ako čašník? V týchto odboroch je dôležitá komunikácia a komunikatívnosť je taktiež prenosná zručnosť.
 
Pri prezeraní inzerátov si môžeš všimnúť, že zamestnávateľ hľadá set vlastností a zručností, ktoré by jeho nový zamestnanec mal mať. Popremýšľaj nad tým, ktoré zručnosti ovládaš a napokon ich pridaj aj do svojho životopisu. 
 
Prenosné zručnosti ti môžu pomôcť rozšíriť svoj životopis a tiež odvádzať svoju prácu lepšie. Je dobré, že sú flexibilné a teda ich využiješ v každej kariére. 
 

Zdieľaj článok
 
Hodnotenie: 2,08
Príspevok na titulke

Vyberte článok na titulku kliknutím na linku

 

www.brigada.sk - brigády, brigáda, práca, zamestnanie www.najdes.sk - katalóg, portál, vyhľadávač www.equark.sk - veda, výskum, technika www.uvery.sk - úvery, pôžičky, hypotéky www.elearning.sk - elearning, LMS, vzdelávanie, kurzy, elektronické vzdelávanie www.globaloffice.sk - registračné sídlo, virtuálna adresa a kancelária www.globalhosting.sk - domény, doména, webhosting, hosting www.globalweb.sk - CMS, WCMS, redakčný systém, publikačný systém www.globalshop.sk - internetový obchod, eshop, e-commerce Global Services Slovakia s.r.o. - www.gsgroup.sk, informačné systémy, portálové riešenia, intranety, web dizajn

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.